ICTU heeft onlangs een interview met Melanie Rieback van Radically Open Security gepubliceerd over het openstellen van kennis m.b.t. digitale veiligheid. Ook binnen de overheid. Je lees het gehele interview over de verspreiding van deze kennis in dit artikel.
Overheidsinstellingen besteden de zorg voor digitale veiligheid graag uit aan externe partijen. Die staan niet te springen om hun kennis en expertise met hun opdrachtgevers te delen. Melanie Rieback stoort zich aan deze geslotenheid. Met haar bedrijf Radically Open Security wil zij de markt opschudden. ‘Digitale veiligheid mag voor de overheid geen black box zijn. Daarvoor zijn de bedreigingen te groot.’
Melanie Rieback groeide op in Florida, haar moeder was computerprogrammeur en haar vader elektrotechnicus. Op haar zevende schreef zij haar eerste, eenvoudige, computerprogramma’s. Als tiener legde ze contacten op bulletinboards en las ze over hackers. Na wat omzwervingen ging ze Computer Science studeren aan de VU Amsterdam, waar ze onder leiding van oud-professor Andrew Tanenbaum promoveerde. Vier jaar werkte ze daar als universitair docent, waarna ze voor het bedrijfsleven koos. In 2014 richtte ze Radically Open Security (ROS) op, een internationaal netwerk van ethisch hackers en cybersecurity-experts. Samen voeren ze penetration tests uit, waarmee ze de veiligheid van computersystemen testen. Dit doen ze in opdracht van zo’n 65 organisaties, waaronder ook overheidsinstanties.
Verder lezen bij de bronDeze versturen we 3-4x per jaar.
Microsoft stopt met gezichtsherkenningsanalyse wegens privacyzorgen | Verder lezen | |
CISO Rijk Aart Jochem: Sturen op informatiebeveiliging | Verder lezen | |
NCSC geeft tips over response bij ransomware aanval | Verder lezen | |
Twee derde Nederlanders vreest inperking privacy met invoering EU wallet | Verder lezen | |
Noordenvelders geven meer prioriteit aan privacy | Verder lezen | |
Gemeenten: groot verschil tussen fysieke en digitale veiligheid | Verder lezen | |
Zo bereid je je voor op Russische cyberaanval | Verder lezen | |
Privacy gebruikers van sommige zelfhulpapps onder de maat | Verder lezen | |
Ambitieus plan voor Europees patientendossier | Verder lezen | |
DTC waarschuwt ruim 300 keer voor kwetsbare Atlassian Confluence systemen | Verder lezen |
Copyright © 2014 - 2021 IB&P B.V.
algemene voorwaarden - privacyverklaring.
responsible disclosure - sitemap