Innovatieplatform Den Haag
Op 21 november wordt het Innovatieplatform Den Haag georganiseerd. Tijdens deze bijeenkomst staat het overheidshandelen met algoritmes centraal. De Overheid gebruikt steeds meer slimme technologieën steeds vaker behandeld worden in rechtszaken. Voor o.a. advocaten dus erg belangrijk om op de hoogte te blijven!
De politie, IND, UWV en ook in het omgevingsrecht: de overheid lijkt in steeds meer gevallen gebruik te maken van data om profielen op te stellen of aanvragen te beoordelen. Wellicht mooi voor de efficiëntie in de uitvoering, maar er zijn ook zorgen bij het gebruik van beslis ondersteunende software door de overheid. Wat betekent dit voor de mogelijkheden van de burger om op te komen tegen de overheid?
Tijdens het Innovatieplatform gaan we op zoek naar antwoorden op deze vragen en de diepte in. De mogelijkheden en moeilijkheden voor burgers en advocaten bij het opkomen tegen besluiten die op beslisregels en andere algoritmen steunen worden in kaart gebracht. Actieve inbreng vanuit de zaal is zeer gewenst.
Verder lezen bij de bron- Kabinet positief over Europees plan voor cybersecurity ziekenhuizen - 21 maart 2025
- Raad van State: politie bewaart data burgers te lang - 21 maart 2025
- Eindhoven niet meer onder verscherpt toezicht om schenden privacyregels - 20 maart 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Kabinet positief over Europees plan voor cybersecurity ziekenhuizen | Verder lezen | |
Raad van State: politie bewaart data burgers te lang | Verder lezen | |
Eindhoven niet meer onder verscherpt toezicht om schenden privacyregels | Verder lezen | |
Orange bevestigt cyberaanval | Verder lezen | |
Voorpublicatie: Technologie en recht, hoe bewaar je het evenwicht? | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens moet duidelijker uitleggen wat wel en niet mag | Verder lezen | |
Signal dreigt met vertrek uit Zweden als nieuwe wet backdoor verplicht | Verder lezen | |
China ontkent betrokkenheid bij hacking Staatsveiligheid | Verder lezen | |
Meta ontslaat werknemers na lekken van vertrouwelijke informatie | Verder lezen | |
Amsterdam staakt gebruik van Microsoft Copilot | Verder lezen |