Skip to main content

Terug- en vooruitblik Logius

Fred van der Molen heeft een interview gehad met Yvonne van der Brugge-Wolring, de Algemeen Directeur van Logius. Hoe kijkt zij terug op het eerste jaar bij Logius en welke richtingen gaat Logius in slaan?

Uw hele carrière speelde zich af in de bouw- en -vastgoedwereld. Hoe komt iemand met een bouwkundeachtergrond terecht bij Logius?

“Ik ben sowieso wel iemand die graag rondkijkt en open staat voor nieuwe uitdagingen. Ik heb een lijstje waar ik mogelijke functies op toets. De eerste is zingeving. Ik wil in mijn werk graag bijdragen aan de maatschappij. Maar ik zoek het wel aan de bètakant. Ik hou van een techneutenomgeving, maar dan juist op een plek waar ik een vertaalslag kan maken tussen het technische en bestuurlijke. En ik hou wel van complexe, uitdagende opdrachten. En die zijn hier volop.”


Moet een directeur van Logius geen diepgaande kennis van ICT hebben?

“Te veel ICT-kennis is wellicht eerder beperkend. Dan is de verleiding groot om te veel de diepte in te gaan. Maar je moet het natuurlijk conceptueel allemaal wel snappen: wat je core business is, wat je afnemers willen, wat de grote trends in de ICT-sector zijn. En je moet dat ook interessant vinden.”

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Van compliance-DPIA naar besluitvormende DPIA
Veel DPIA’s worden gebruikt als afvinklijstje: het document is klaar, maar de aanbevelingen worden niet opgevolgd en niemand accepteert formeel de restrisico’s. Hoe maak je van de DPIA een instrument dat bepaalt of een systeem überhaupt in productie gaat? Je leest het in deze blog.
Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.

Meer recente berichten

Datalek bij TUI: reisorganisatie blijft verantwoordelijk voor klantgegevens
Verder lezen
Veelgestelde vragen CSIRT-dienstverlening gemeenten en gemeenschappelijke regelingen
Verder lezen
Raad van State waarschuwt voor privacyrisico’s bij nieuwe anti-witwasregels
Verder lezen
Onderzoek Alert Online 2026: Nederlanders herkennen phishing, maar handelen niet altijd veilig
Verder lezen
Een algoritmeregister vul je niet met beleid
Verder lezen
Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur
Verder lezen
AP zet volgende stap in toezicht op AI
Verder lezen
AI hackt website van de Australische overheid
Verder lezen
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie
Verder lezen
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’
Verder lezen