Terug- en vooruitblik Logius
Fred van der Molen heeft een interview gehad met Yvonne van der Brugge-Wolring, de Algemeen Directeur van Logius. Hoe kijkt zij terug op het eerste jaar bij Logius en welke richtingen gaat Logius in slaan?
Uw hele carrière speelde zich af in de bouw- en -vastgoedwereld. Hoe komt iemand met een bouwkundeachtergrond terecht bij Logius?
“Ik ben sowieso wel iemand die graag rondkijkt en open staat voor nieuwe uitdagingen. Ik heb een lijstje waar ik mogelijke functies op toets. De eerste is zingeving. Ik wil in mijn werk graag bijdragen aan de maatschappij. Maar ik zoek het wel aan de bètakant. Ik hou van een techneutenomgeving, maar dan juist op een plek waar ik een vertaalslag kan maken tussen het technische en bestuurlijke. En ik hou wel van complexe, uitdagende opdrachten. En die zijn hier volop.”
Moet een directeur van Logius geen diepgaande kennis van ICT hebben?
“Te veel ICT-kennis is wellicht eerder beperkend. Dan is de verleiding groot om te veel de diepte in te gaan. Maar je moet het natuurlijk conceptueel allemaal wel snappen: wat je core business is, wat je afnemers willen, wat de grote trends in de ICT-sector zijn. En je moet dat ook interessant vinden.”
Verder lezen bij de bronLees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Informatie over algoritmen Belastingdienst niet volledig openbaar | Verder lezen | |
Cloudbeveiliging van veel organisaties bevat structurele zwakke plekken | Verder lezen | |
UWV lekte door fout bij versturen van e-mail gezondheidsgegevens cliënten | Verder lezen | |
Informatiebeveiliging in de ouderenzorg moet beter | Verder lezen | |
Hoge Duitse boetes voor Vodafone wegens datalekken en nalatigheid | Verder lezen | |
Waarom het NCSC niet het nationale Csirt is | Verder lezen | |
OpenAI gaat in beroep tegen gerechtelijk bevel om data onbeperkt te bewaren | Verder lezen | |
Toenemende dreiging en regelgeving dwingen organisaties tot cyberweerbaarheid | Verder lezen | |
Handvaten voor transparanter gebruik van profileringsalgoritmen door overheden | Verder lezen | |
Deense gemeenten beëindigen samenwerking met Microsoft | Verder lezen |