Skip to main content

Veranderingen DigiD

Op dit moment log je in bij DigiD met gebruikersnaam, wachtwoord en eventueel een SMS. De komende jaren zullen er veranderingen plaats gaan vinden die de veiligheid van DigiD ten goede moeten komen. In dit artikel uit het magazine van Logius lees je meer over de ontwikkelingen bij DigiD.

De inlogmethode zoals de meeste mensen die nu kennen – gebruikersnaam, wachtwoord en eventueel sms-code – zal meer en meer naar de achtergrond verdwijnen. Dat komt door nieuwe regelgeving: de Wet Digitale Overheid. Deze wet treedt naar verwachting in 2019 in werking. Hierin wordt vastgelegd dat een organisatie bepaalde dienstverlening of informatie alleen nog maar mag ontsluiten via een inlogmethode die voldoet aan het juiste betrouwbaarheidsniveau. Een betrouwbaarheidsniveau kun je zien als de link tussen een gebruiker en zijn inlogmiddel: hoe hoger het niveau, hoe sterker de link en hoe meer zekerheid je krijgt dat iemand is wie zij zegt te zijn. Voor steeds meer digitale diensten is een hogere zekerheid gewenst en dus een veiligere manier van inloggen, denk aan het uitwisselen van medische of financiële gegevens.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.
Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.

Meer recente berichten

Advocaat van TikTok en Meta wordt voorzitter privacywaakhond AP
Verder lezen
Overheidscampagne ‘Doe je updates’ heeft geen overtuigend effect
Verder lezen
Zijn werklaptops met vingerafdrukvergrendeling in strijd met de AVG?
Verder lezen
Nederlandse hernieuwbare-energiesector moet serieus aan de slag met cybersecurity
Verder lezen
Toezicht op AI wordt concreet: sleutelrol voor de AP en de RDI
Verder lezen
NIS2 voor onderaannemers: 5 vragen waarmee je direct ziet of je op koers ligt
Verder lezen
AP gaat ICT-leveranciers preventief controleren
Verder lezen
Zo onderhandel je met cybercriminelen – als laatste redmiddel
Verder lezen
Datalekken aan de lopende band: wat eist de AVG van uw organisatie?
Verder lezen
Het fundament ligt er al dertig jaar
Verder lezen