FG Gemeente Schiedam
Al een aantal jaar ervaring binnen het privacydomein en op zoek naar een nieuwe uitdaging als Functionaris van de Gegevensbescherming (FG)? De gemeente Schiedam heeft nog een positie openstaan. Je kunt nog tot 18 februari solliciteren.
Het team ICT Beleid en Beheer (26 medewerkers) is verantwoordelijk voor het beheer van de technische infrastructuur, Servicedesk, ICT projectmanagement, functioneel applicatiebeheer, informatiebeleid, privacy-bescherming en informatieveiligheid(sbeleid). Ook is het team verantwoordelijk voor alle inkoop op het gebied van ICT.
Wat ga je doen?
Schiedam hecht grote waarde aan de bescherming van de persoonsgegevens van haar inwoners, klanten en medewerkers. Sinds 2015 is er een Functionaris Gegevensbescherming (FG). Deze is inmiddels stevig verankerd in de gemeentelijke organisatie. Per mei is de functie van FG vacant en zoeken wij een ervaren FG die het stokje kan overnemen. Thema’s voor 2019 zijn de verdere bewustwording van medewerkers, de audits op de PIA’s en het verder ontwikkelen van de toezichthoudersrol. De FG is de vraagbaak voor de gemeentelijke organisatie over privacy en de bescherming van de persoonsgegevens. De FG verzorgt de governance (in het Privacy Management systeem), bewaakt de compliance en is een belangrijke contributeur in de ENSIA verantwoording. De FG ontwikkelt en beheert het gemeentelijk privacybeleid, toetst en controleert de werking, handelt datalekken af en is de vraagbaak voor alle collega’s en externe partijen op het gebied van privacy-bescherming. Realisatie van het bewustwordingsprogramma is een belangrijke taak. De FG draagt hier ook in bij door middel van het geven van trainingen.
De FG verantwoordt zich aan directie en bestuur.
Wat breng je mee?
Je hebt een juridische of bestuurskundige achtergrond. Je hebt je studie afgerond, loopt al een aantal jaren mee in het werkveld en bent op zoek naar een dynamische werkomgeving. Anderen typeren jou als leergierig, nieuwsgierig, toegankelijk en flexibel. Je staat stevig in je schoenen en je kunt op je eigen handelen reflecteren. Jouw communicatieve vaardigheden zijn zowel schriftelijk als mondeling uitstekend. Je bent in staat zelfstandig te werken. Niet bang om voor grote groepen presentaties en trainingen te geven. Je gaat voor kwaliteit, bent creatief en daadkrachtig en neemt zelf het initiatief.Je beschikt over WO werk- en denkniveau. Je bent in staat je diverse rollen (administratief, adviserend, toezichthoudend) te combineren.Je senioriteit blijkt uit een relevante opleiding, gedegen actuele vakkennis (bij voorkeur CDPO, aangevuld met kennis op het gebied van informatiebeveiliging), kennis van het werkveld, het vermogen draagvlak te creëren en heldere en vernieuwende opvattingen over privacy-bescherming in een gemeentelijke context. De FG heeft inzicht in de gemeentelijke organisatie en haar grondslagen voor de uitvoering van de Algemene Verordening Gegevensbescherming en de Wet Politiegegevens in het brede speelveld van de gemeente.
Wat krijg je van ons?
Een boeiende klus in een organisatie met leuke collega’s waar alle ruimte is voor jouw frisse blik, expertise en ondernemerschap. Behalve een salaris van max. € 4.859,00 bruto per maand (schaal 11) bij een werkweek van 36 uur bieden we flexibele werktijden en een Individueel Keuze Budget (17,05% van het bruto jaarsalaris). Daarnaast kennen wij goede regelingen op het gebied van scholing en opleiding, het combineren van werk en privé en
krijg je de ruimte om je rol effectief en op eigen wijze in te vullen. Gestart wordt altijd met een tijdelijke aanstelling voor één jaar.
- De EU moet zichzelf boete geven: houdt zich niet aan eigen privacyregels - 17 januari 2025
- Nederlandse hackers vinden kwetsbaarheden in VPN server SonicWall - 17 januari 2025
- 2025 brengt nieuwe cyberdreigingen met zich mee - 16 januari 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
De EU moet zichzelf boete geven: houdt zich niet aan eigen privacyregels | Verder lezen | |
Nederlandse hackers vinden kwetsbaarheden in VPN server SonicWall | Verder lezen | |
2025 brengt nieuwe cyberdreigingen met zich mee | Verder lezen | |
Achterstallig onderhoud in database van politie is ernstige overtreding van privacywetgeving | Verder lezen | |
Europese privacywaakhond: bekijk per geval of een ai model anoniem is | Verder lezen | |
cybersecurity in 2024: trends, uitdagingen en oplossingen | Verder lezen | |
De Cyber Resilience Act is sinds 10 december in werking | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens kritisch op privacy aspecten in wetsvoorstel financieel toezicht | Verder lezen | |
Amsterdam zet niet meer in op slimme verkeerslichten wegens privacywetgeving | Verder lezen | |
Cybersecuritybedrijven zien AI cyberaanvallen als trend voor 2025 | Verder lezen |