Werken aan awareness
Youri Lammerts van Bueren schreef onlangs een artikel over awareness. In dit artikel vind je o.a. een Vijf-stappenplan voor het uitvoeren van zijn IBMS (informatiebeveiligingsbewustzijn managementsysteem).
Informatiebeveiliging is risicomanagement. Met informatiebeveiliging willen we risico’s managen die een onacceptabele impact hebben op de betrouwbaarheid van onze informatievoorziening en de continuïteit van de dienstverlening.
Dit doen we door het treffen van diverse beheersmaatregelen:
• Organisatorische maatregelen, zoals beleid, procedures, beleggen van verantwoordelijkheden en zorgdragen voor awareness.
• Technische maatregelen, die onder meer gericht zijn op hardware, systemen en autorisaties.
• Fysieke maatregelen die gericht zijn op de fysieke locatie, zoals de huisvesting.
Het inzetten op awareness is belangrijk. Het treffen van beveiligingsmaatregelen heeft namelijk geen zin als medewerkers er omheen werken omdat dat makkelijker is of als kwaadwillenden (eenvoudig) medewerkers manipuleren om getroffen beheersmaatregelen te omzeilen en toegang te verkrijgen tot informatie. Aan de basis van informatieveiligheid moet de wil, vaardigheid en mogelijkheid staan om veilig te handelen. Daarvoor is het noodzakelijk dat management en medewerkers zich bewust zijn van de (digitale) dreigingen, de eigen rol en mogelijke consequenties/risico’s van het eigen handelen en de daarmee samenhangende (bedrijfs)risico’s.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Privacy First waarschuwt voor mogelijke verschuiving richting digitale identificatie via EUDI-wallet | Verder lezen | |
Intune is niet het probleem – maar ook niet altijd de oplossing | Verder lezen | |
De tijd dringt voor digitale soevereiniteit | Verder lezen | |
Ai als snelste penetratietester ter wereld, met opensource als achterpoort | Verder lezen | |
Camerabewaking in moderne bedrijfsbeveiliging | Verder lezen | |
CBS meldt toename van multifactorauthenticatie door Nederlandse bedrijven | Verder lezen | |
Nieuwe Nederlandse provider neemt telefoongesprekken op met AI | Verder lezen | |
Inloggen is het nieuwe hacken: Cybersecurity in een tijdperk van versnelling | Verder lezen | |
Techbedrijven deelden namen Nederlandse ambtenaren met VS: ‘Ontzettend zorgelijk’ | Verder lezen | |
Ciso’s en NCSC slaan alarm: patchgolf en cyberchaos dreigen deze zomer | Verder lezen |