De Europese Commissie heeft in juni 2018 een voorstel gedaan voor een nieuw programma genaamd Digitaal Europa. Dit programma maakt ambitieuze investeringen mogelijk en kan het concurrentievermogen van de EU worden verhoogd. Je leest meer in dit artikel over het programma.
Budgetvoorstellen Digitaal Europa 2021-2027
Het programma Digitaal Europa wordt voor het eerst opgenomen in de langetermijnbegroting van de EU voor 2021-2027. De Europese Commissie heeft voorgesteld om een bedrag van in totaal 9,2 miljard euro te begroten. Het geld is bestemd voor investeringen op vijf verschillende gebieden:
Supercomputers: 2,7 miljard euro is bestemd om eigen supercomputers en dataverwerkingssystemen in Europa te bouwen en te verbeteren
Kunstmatige intelligentie: 2,5 miljard euro wordt uitgetrokken om kunstmatige intelligentie in de Europese economie en samenleving te verspreiden
Cyberveiligheid en vertrouwen: 2 miljard euro is gereserveerd om de Europese digitale economie, samenleving en democratie te beschermen
Digitale vaardigheden: 700 miljoen euro moet ervoor zorgen dat huidige en toekomstige werknemers makkelijk geavanceerde digitale vaardigheden kunnen aanleren
Brede toepassing in de economie en samenleving: 1,3 miljard euro is begroot om te zorgen voor de digitale transformatie van overheidsinstanties en – diensten en bedrijven
Vanuit IB&P houden we je graag op de hoogte van het laatste nieuws op het gebied van informatiebeveiliging en privacy. We plaatsen iedere werkdag gemiddeld twee nieuwsberichten en bundelen deze elke week in een mooi overzicht.
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.
Een ISMS is geen tool die je even aanzet en afvinkt. Het is een continu proces waarin je risico’s beheerst, maatregelen borgt en blijft verbeteren. En in dat proces is één moment echt cruciaal: de management review. In deze blog leg ik uit wat dit inhoudt, waarom het zo belangrijk is en hoe je het als gemeente maximaal benut.