Skip to main content

Verslag Tweede Privacy workshop

Op 15 februari werd er een tweede privacy workshop georganiseerd door het ECP. Het verslag met daarin de doelen en het resultaat uit de workshops kun je nu teruglezen.

Op 15 februari heeft een aantal organisaties uit verschillende sectoren verkend welke privacy maatregelen hun eigen organisatie zou kunnen nemen om innovatieve producten of diensten te ontwikkelen. De propositie die in workshop I is ontwikkeld is verder uitgewerkt en aan de hand van beschikbare tools concreter gemaakt in deze tweede workshop. Een mooie manier om op kleine schaal te werken aan privacy en innovatie.

Deze drie workshops vormen een onderdeel van het actieprogramma dat het Ministerie van Economische Zaken en Klimaat samen met PI.lab/TNO en ECP|Platform voor de InformatieSamenleving hebben opgezet. De volgende stap is het verder ontwikkelen van de community van practitioners; hierin zullen we privacy-oplossingen koppelen aan vragen van organisaties enerzijds en zullen we anderzijds de handreikingen die we hebben samengesteld verder vormgeven aan de hand van concrete voorbeelden en toespitsen op de vragen vanuit de verschillende sectoren. De website privacy-platform.nl geeft overzicht van de activiteiten en acties.

Doel tweede workshop

  • Kennis opdoen over de zeven principes van het RESPECT4U kader
  • Systematisch verkennen van privacy gerelateerde maatregelen die jouw innovatieve producten of diensten mogelijk maken
  • Leren van elkaar

Resultaat

  • Beter begrip hoe het RESPECT4U kan helpen om tot een privacyverantwoorde innovatiestrategie te komen
  • Voor jouw organisatie een overzicht van relevante privacygerelateerde maatregelen en instrumenten
Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Waarom privacy voelt als een last
Voor veel mensen voelt privacy als gedoe. Weer een DPIA, nog een formulier, een vinkje hier, een verwerkersovereenkomst daar. In deze blog kijken we waarom privacy in de praktijk vaak als een last voelt. Maar belangrijker nog: wat je kunt doen om het wél werkbaar te maken. Want ja, het is extra werk. Maar het hoeft geen blok aan je been te zijn.
Informatiebeveiliging vraagt om gedragsverandering
Gedrag verandert niet door kennisoverdracht alleen. Het draait om de dagelijkse keuzes die medewerkers maken. Goede informatiebeveiliging vraagt daarom om gedragsverandering, en uiteindelijk om een cultuurverandering binnen de organisatie.
Waarom interne audits voor privacy leiden tot verbeteringen
Privacy staat hoog op de agenda bij gemeenten. In deze blog leggen we uit waarom interne audits zo belangrijk zijn en hoe je ze praktisch kunt inrichten.

Meer recente berichten

Volkswagen krijgt berisping voor schendingen privacy in dieselschandaal
Verder lezen
Cybercrimegroepen zelf gehackt: reden tot juichen?
Verder lezen
AI in HR: 5 compliance-risicos en de tips voor verantwoord gebruik
Verder lezen
Gemeenten en Rijk gaan hetzelfde cloudbeleid volgen
Verder lezen
Facebook en Instagram gebruikten spionagetrucje op Android-smartphones
Verder lezen
Cyberburgemeesters: weerbaarheid tegen cyberaanval komt onder druk
Verder lezen
Bescherm persoonsgegevens agrariers in Woo
Verder lezen
Overheden roepen demissionaire minister op tot snelle lancering Nederlandse Digitaliseringsstrategie
Verder lezen
Hoe digitale vrijheid er in 2025 uitziet: van betalingen tot platforms
Verder lezen
EU-wetgevingsmonitor staat live
Verder lezen