Skip to main content

FG Gemeente Nieuwegein

Werken in een multidisciplinair team om het niveau van privacy en informatiebeveiliging binnen de gemeente Nieuwegein te verbeteren? De gemeente zoekt nog een FG voor 32 – 36 uur per week. Je kunt nog tot 6 mei solliciteren.

Algemene informatie

De gemeenten Houten, IJsselstein, Lopik, Montfoort en Nieuwegein werken op een informele basis samen op het gebied van informatieveiligheid en privacy. Daar waar voordelen zijn in die samenwerking, worden deze benut. Samen hebben deze 5 gemeenten bijna 175.000 inwoners en vele bedrijven en instellingen als klant. Een uitdagende en dynamische omgeving in het midden van het land.

De gemeenten moeten zorgvuldig en veilig, proportioneel en vertrouwelijk omgaan met het verzamelen, bewaren, beheren en gebruiken van persoonsgegevens en andere informatie die de persoonlijke levenssfeer van burgers raakt. Burgers moeten daarop kunnen vertrouwen.

Om daar op een goede wijze invulling aan te geven zijn de vijf gemeenten gezamenlijk op zoek naar een:

Functionaris Gegevensbescherming (32-36 uur per week).

Als Functionaris Gegevensbescherming geef je invulling aan de formele rol van interne toezichthouder. Je wordt  bij de vijf deelnemende gemeenten ingezet en de werkzaamheden worden in alle onafhankelijkheid uitgevoerd op locatie bij de vijf gemeenten. Bij de uitvoering van je werkzaamheden werk je nauw samen met de lokale Privacy Officers en de Chief Information Security Officers. Je bent multidisciplinair ingesteld en je adviseert de vijf gemeenten gevraagd en ongevraagd, zodat deze voldoen aan de eisen van wet- en regelgeving. Op lokaal niveau adviseer je op hoofdlijnen en op intergemeentelijk niveau faciliteer je de samenwerking. Tegelijkertijd heb je oog voor uitvoerbaarheid van de overheidstaken in samenhang met de eisen aan gegevensbescherming. Dat vergt kennis van de privacyregelgeving, in combinatie met ICT-kennis en organisatie-ervaring.

Functie-inhoud

Je werkt praktisch toe naar een hoger niveau van gegevensbescherming. De Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG) is daarbij de norm.

Wat ga je doen?

  • Het adviserend ondersteunen bij / managen van:

           – bewustwording van gegevensbescherming en AVG,

           – privacy impact analyses van verwerking van persoonsgegevens,

           – opzet registers,

           – procesverbeteringen,

           – oplossen vraagstukken en

           – implementatie privacy beleid op lokaal niveau.

  • Het vroegtijdig identificeren en adresseren van privacy risicos.
  • Het adviseren op (grote) regionale privacy themas.
  • Het organiseren van voorlichting en trainingen binnen de gemeente over privacy gerelateerde onderwerpen.
  • Het toezien op naleving van het gemeentelijke beleid of de verwerker met betrekking tot de bescherming van persoonsgegevens.
  • Het fungeren als aanspreekpunt voor inwoners en medewerkers over vraagstukken, klachten en/of incidenten op het gebied van omgang met persoonsgegevens en privacy in brede zin.
  • Het optreden als contactpunt voor de Autoriteit Persoonsgegevens.

Wat verwachten we van jou?

Voor een goede invulling van deze functie zijn een aantal harde en zachte skills onontbeerlijk. Voor wat betreft de harde skills zijn dit:

  • Academisch gevormd
  • Juridische achtergrond (bestuursrecht met nadruk op privacyrecht) met belangstelling voor informatieveiligheid
  • Ruime aantoonbare ervaring met privacywetgeving, opgedaan bij de overheid
  • (Gewenst: CIPP/E opleiding)
  • Onderzoekskwaliteit (opzetten en uitvoeren van audits)
  • Onafhankelijkheid
  • Overtuigend adviseur en in staat om op goede wijze kennis over te dragen
  • In staat om strategische beleidskeuzes om te zetten in operationele processen.

Competenties

  • Zelfstarter
  • Communicatief
  • Makkelijk kunnen schakelen tussen mensen en tussen organisaties
  • Enthousiast, hulpvaardig en geduldig
  • Gericht op verandering
  • Kunnen omgaan met weerstanden
  • Verbindend, zowel in de gemeenten als tussen de gemeenten.

Ons aanbod

Veel ruimte voor eigen initiatief en ontwikkeling in een dynamische werkomgeving met korte lijnen en een prettige werksfeer.

Wij bieden een aanstelling voor de duur van een jaar met uitzicht op een vast dienstverband. Afhankelijk van opleiding en ervaring bieden we een salaris van maximaal  5.520,- (functieschaal 12) bruto per maand bij een 36-urige werkweek. Daarnaast krijg je een Individueel Keuzebudget (IKB) van 17,05% dat je vrij kunt besteden aan de beschikbare doelen, passend bij jouw persoonlijke wensen.

Werkgever

De gemeente Nieuwegein zal als werkgever fungeren.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.
Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.

Meer recente berichten

Waarom Europa zwaarder inzet op AI-security
Verder lezen
Kamer wil opheldering over ChipSoft-hack: geen incident, maar symptoom van te grote afhankelijkheid
Verder lezen
DigiD-aansluitingen voldoen aan regel, nu de staatssecretaris nog
Verder lezen
AP gaat ict-le­ve­ran­ciers preventief controleren
Verder lezen
Tweede Kamer stemt in met wetsvoorstellen Cyberbeveiligingswet en Wet weerbaarheid kritieke entiteiten
Verder lezen
Door het datalek bij Booking.com krijgen oplichters precies wat ze nodig hebben om gasten te benaderen
Verder lezen
Digitale soevereiniteit en AI-security veranderen de spelregels
Verder lezen
Basic-Fit getroffen door grote hack, gegevens van 1 miljoen leden liggen op straat
Verder lezen
Cyberbeleid gaat veel verder dan techniek
Verder lezen
Herbeoordeling privacyorganisatie Belastingdienst
Verder lezen