BIO in Staatscourant
De Baseline Informatiebeveiliging Overheid (BIO) vervangt bestaande baselines voor informatieveiligheid bij het Rijk, provincies, gemeenten en waterschappen. De BIO is nu ook gepubliceerd in de Staatscourant.
De overheid heeft sinds januari één nieuwe gemeenschappelijke Baseline Informatiebeveiliging die de beveiliging van overheidssystemen moet bevorderen. De Baseline Informatiebeveiliging Overheid (BIO) werd vandaag in de Staatscourant gepubliceerd en is een verzameling van richtlijnen. Het vervangt bestaande baselines voor informatieveiligheid bij het Rijk, provincies, gemeenten en waterschappen.
“Eén gezamenlijke baseline voor alle overheidsorganisaties biedt vele voordelen. Het vergroot de informatieveiligheid, zorgt voor eenduidigheid en leidt bovendien tot kostenbesparing”, aldus de overheidssite over de baseline. De Baseline Informatiebeveiliging Overheid is een gezamenlijk product van het Rijk, provincies, gemeenten en waterschappen. Het is gebaseerd op de ISO 27001/2-norm en een afgeleide van de huidige Baseline Informatiebeveiliging Rijksdienst 2017, die al in werking is voor het Rijk. Daarnaast is het een concretisering van een aantal normen tot verplichte overheidsmaatregelen, zo stelt staatssecretaris Knops van Binnenlandse Zaken.
De BIO bevat allerlei maatregelen om systemen te beveiligen en bijvoorbeeld malware of andere aanvallen te voorkomen. Als het gaat om bescherming tegen malware betreft het zaken als het beperken van het downloaden van bestanden, het voorlichten van gebruikers, het scannen van computers en updaten van antivirussoftware. Ook worden er handreikingen gedaan voor back-up en recovery, zoals maximale dataverlies en hersteltijd, die respectievelijk op 28 uur en 16 werkuren zijn gesteld.
Verder lezen bij de bron- Europese privacywaakhond: bekijk per geval of een ai model anoniem is - 15 januari 2025
- cybersecurity in 2024: trends, uitdagingen en oplossingen - 15 januari 2025
- De Cyber Resilience Act is sinds 10 december in werking - 14 januari 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Europese privacywaakhond: bekijk per geval of een ai model anoniem is | Verder lezen | |
cybersecurity in 2024: trends, uitdagingen en oplossingen | Verder lezen | |
De Cyber Resilience Act is sinds 10 december in werking | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens kritisch op privacy aspecten in wetsvoorstel financieel toezicht | Verder lezen | |
Amsterdam zet niet meer in op slimme verkeerslichten wegens privacywetgeving | Verder lezen | |
Cybersecuritybedrijven zien AI cyberaanvallen als trend voor 2025 | Verder lezen | |
Amerikanen beschuldigen China van cyberaanval op ministerie: Ernstig incident | Verder lezen | |
Vlaamse privacywaakhond dreigt met verbod op slimme camera s: Dienen om overtredingen te minderen, niet financieel uit te buiten | Verder lezen | |
AP: privacy moet beter als DNB hypotheekgegevens opvraagt | Verder lezen | |
De Tweede Kamer wil een uniforme methodiek voor pentesten | Verder lezen |