Skip to main content

“Bruggen in plaats van muren”

Storytelling is de weg naar een duurzame economie volgens Ad Krikke. Als CISO, auteur en docent, weet Ad als geen anders een complex onderwerp terug te brengen naar de kern. About Securtity sprak met hem over zijn boek Een Duurzame Economie, zijn visie en de toekomst van Cyber Security. Een zekere imperfectie moet je accepteren, net zoals bij alle andere risico’s.

Al tijdens zijn studie merkte Ad dat het verbinden van Data met IT en Business hem lag. Hij begon zijn carrière in de consultancy branche waar hij bij veel verschillende organisaties een kijkje in de keuken nam. Door het bouwen van netwerken en inrichten van werkplekken is hij doorgegroeid tot project manager, om vervolgens een marketing en sales rol te bekleden. Na 6 jaar een adviesfunctie te hebben gehad, wilde Ad graag zelf verantwoordelijk worden voor de IT van een organisatie. Hij ging aan de slag als IT-manager bij Lekkerland Nederland BV, waarna hij de overstap maakte naar DSM in 2002. In de 17 jaar bij DSM heeft hij drie functies bekleed. Hij begon als IT Program Manager, heeft 6 jaar op internal audit gezeten en is 7 jaar werkzaam geweest als CISO bij DSM. In zijn vrije tijd geeft hij les op de Universiteit van Maastricht en de Universiteit Antwerpen, om zijn stempel te drukken op de toekomst van cybersecurity.

Waarom zien we Cyber Security niet gewoon als één van de verantwoordelijkheden van de IT Risk Manager?

Het managen van Cybersecurity risico’s is in principe gewoon risk management. Maar het vereist vandaag de dag nog veel specifieke kennis. De moderne CISO richt zich er daarom op om 1) Het thema begrijpelijk te maken voor iedereen en 2) eigenaarschap terug bij de lijn leggen.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.

Meer recente berichten

Datalek bij webshop drogisterijketen DA raakt 236.000 klanten
Verder lezen
De digitale perimeter van OT-omgevingen vervaagt sneller dan organisaties beseffen
Verder lezen
Nieuwe toe­zicht­hou­der voor elek­tro­ni­sche pa­ti­ën­ten­dos­siers
Verder lezen
Kabinet trekt honderden miljoenen extra uit voor veiligheid
Verder lezen
Amerikaanse tak van TikTok schikt voor 400 miljoen in kinderprivacyzaak
Verder lezen
Minder DDoS-aanvallen, maar ze worden wel zwaarder en moeilijker te herkennen
Verder lezen
Hoe kun je een onterechte boete van een scanauto aanvechten?
Verder lezen
EU Data Act dwingt cloudsector tot transparantie en open deuren
Verder lezen
‘DPIA-vrij­stel­lin­gen voor kleine ondernemers gaan veel te ver’
Verder lezen
NCSC informeert organisaties over gelekte Fortinet-wachtwoorden
Verder lezen