“Bruggen in plaats van muren”
Storytelling is de weg naar een duurzame economie volgens Ad Krikke. Als CISO, auteur en docent, weet Ad als geen anders een complex onderwerp terug te brengen naar de kern. About Securtity sprak met hem over zijn boek Een Duurzame Economie, zijn visie en de toekomst van Cyber Security. Een zekere imperfectie moet je accepteren, net zoals bij alle andere risico’s.
Al tijdens zijn studie merkte Ad dat het verbinden van Data met IT en Business hem lag. Hij begon zijn carrière in de consultancy branche waar hij bij veel verschillende organisaties een kijkje in de keuken nam. Door het bouwen van netwerken en inrichten van werkplekken is hij doorgegroeid tot project manager, om vervolgens een marketing en sales rol te bekleden. Na 6 jaar een adviesfunctie te hebben gehad, wilde Ad graag zelf verantwoordelijk worden voor de IT van een organisatie. Hij ging aan de slag als IT-manager bij Lekkerland Nederland BV, waarna hij de overstap maakte naar DSM in 2002. In de 17 jaar bij DSM heeft hij drie functies bekleed. Hij begon als IT Program Manager, heeft 6 jaar op internal audit gezeten en is 7 jaar werkzaam geweest als CISO bij DSM. In zijn vrije tijd geeft hij les op de Universiteit van Maastricht en de Universiteit Antwerpen, om zijn stempel te drukken op de toekomst van cybersecurity.
Waarom zien we Cyber Security niet gewoon als één van de verantwoordelijkheden van de IT Risk Manager?
Het managen van Cybersecurity risico’s is in principe gewoon risk management. Maar het vereist vandaag de dag nog veel specifieke kennis. De moderne CISO richt zich er daarom op om 1) Het thema begrijpelijk te maken voor iedereen en 2) eigenaarschap terug bij de lijn leggen.
Verder lezen bij de bron- Europese Commissie wil AVG aanpassen en meer ruimte voor AI-ontwikkeling - 19 december 2025
- Rekenkamer: UWV faalt jarenlang met verouderde it-systemen - 19 december 2025
- Plan om Woo-verzoeken in te perken oogst felle kritiek - 18 december 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Europese Commissie wil AVG aanpassen en meer ruimte voor AI-ontwikkeling | Verder lezen | |
Rekenkamer: UWV faalt jarenlang met verouderde it-systemen | Verder lezen | |
Plan om Woo-verzoeken in te perken oogst felle kritiek | Verder lezen | |
De grote cloud-exodus: Europese bedrijven keren terug naar eigen edge! | Verder lezen | |
Bedrijfsapplicaties in gevaar door kwetsbaarheid in software van OpenAI | Verder lezen | |
Fortinet voorspelt voor 2026: agentic AI zal cybercriminaliteit industrialiseren | Verder lezen | |
Privacy First waarschuwt Brussel voor overidentificatie met Europese digitale ID | Verder lezen | |
Hoe NIS2 de Europese industrie aanzet tot volwassen OT-security | Verder lezen | |
Gemeentedata burger voor het eerst gekoppeld aan Europese digitale ID-wallet | Verder lezen | |
Orange Cyberdefense: cybercrime ondermijnt samenlevingen en wordt geopolitiek machtsmiddel | Verder lezen |