Skip to main content

Consultatie Gegevenslandschap

Wegens grote belangstelling organiseert VNG Realisatie op 4 juli een extra bijeenkomst over de uitwerking van het Gemeentelijk Gegevenslandschap specifiek voor gemeenten. Ditmaal in Den Haag. De bijeenkomsten van 20 en 27 juni in Amersfoort en ’s Hertogenbosch zitten vol.

Common Ground biedt met een gelaagd architectuurmodel praktische handvatten om aan deze vernieuwing invulling te geven. Door VNG Realisatie is de Common Ground lagenarchitectuur nu reeds uitgewerkt naar het gemeentelijke gegevenslandschap. Per laag van dit gegevenslandschap is een detailuitwerking gemaakt van de functies waaraan door een gemeenten, of gemeentelijke samenwerking invulling gegeven moet worden.

Aanmelden

Indien u wenst deel te nemen aan de consultatie kunt u zich aanmelden via het inschrijfformulier. Wij vragen u voorafgaand aan de bijeenkomst kennis te nemen van het Gemeentelijk Gegevenslandschap en uw inhoudelijke vragen en opmerkingen per e-mail met ons te delen. De bijeenkomst start om 10.00u en duurt tot 15.00u.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.
Het belang van de Management Review binnen het ISMS
Een ISMS is geen tool die je even aanzet en afvinkt. Het is een continu proces waarin je risico’s beheerst, maatregelen borgt en blijft verbeteren. En in dat proces is één moment echt cruciaal: de management review. In deze blog leg ik uit wat dit inhoudt, waarom het zo belangrijk is en hoe je het als gemeente maximaal benut.

Meer recente berichten

Gemeente Beek richt zich met cyberspecialisatie bij BOA sterker op digitale veiligheid in de wijk
Verder lezen
Gemeenten hebben vaak niet door dat ambtenaren illegaal gegevens opzoeken
Verder lezen
Waarom de overheid digitale weerbaarheid niet goed kan meten
Verder lezen
Den Haag meldt mogelijke diefstal BSN en loonstroken bij hack scholingsfonds
Verder lezen
Organisaties overschatten hun AI-veiligheidsstrategie
Verder lezen
eEvidence: goodbye privacy, vaarwel digitale soevereiniteit
Verder lezen
VNG: einde aan vrijblijvendheid bij aanpak AI, cloud en cybersecurity
Verder lezen
Nieuwe regels voor politieke reclame
Verder lezen
Gartner waarschuwt: AI-browsers zetten security onder druk
Verder lezen
Brancheverenigingen dringen aan op verplichte certificering omvormers
Verder lezen