Skip to main content

Deelnemers gezocht: Proeftuin Wet open overheid

VNG Realisatie ontwikkelt programma’s die gemeenten ondersteunen bij de invoering van de Wet open overheid (Woo). Om ervaring op te doen, organiseert VNG Realisatie zes proeftuinen. Per proeftuin kunnen vijf tot tien gemeenten deelnemen die hierbij voorop willen lopen en de koers mede willen bepalen.

Thema’s

De proeftuinen, die starten vanaf dit najaar, hebben de volgende thema’s:

  • Actieve openbaarmaking
  • Aansluiten bij Platform Openbare Overheidsinformatie (PLOOI) van het Kennis- en Exploitatiecentrum voor Officiële Overheidspublicaties (KOOP)
  • Vervroegde overbrenging in de praktijk
  • Inpassen applicaties openbaarmaking binnen de gemeentelijke architectuur
  • Duurzame toegankelijkheid en openbaarheid met ‘archiving/open by design’
  • Informatiehuishouding op orde

Wet open overheid

Op 2 januari 2019 is de gewijzigde Woo bij de Tweede Kamer is ingediend. Doel is de transparantie van het openbaar bestuur te bevorderen. De Woo verplicht overheden om elf informatiecategorieën actief openbaar te maken. Daarnaast moeten overheden maatregelen treffen om de duurzame toegankelijkheid van digitale informatie te bevorderen. De minister van BZK zal een meerjarenplan opstellen om de informatiehuishouding van de overheden te bevorderen. Afgesproken is dat de VNG het plan voor de gemeenten opstelt.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.

Meer recente berichten

Waarom mag je browser zoveel informatie doorgeven zonder jouw expliciete toestemming?
Verder lezen
Terugblik cyberincident
Verder lezen
Staatssecretaris: artikel verzamelwet gegevensbescherming niet in werking
Verder lezen
Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren
Verder lezen
EU legt online surveillance door bedrijven onvoldoende aan banden
Verder lezen
Kleine groep gebruikers houdt toegang tot Mythos
Verder lezen
Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s
Verder lezen
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle
Verder lezen
AP controleert vanaf 1 juli registratie scanauto’s in algoritmeregister
Verder lezen
Digitale soe­ve­rei­ni­teit bestaat niet in zwart-wit
Verder lezen