Skip to main content

Digitaal weerbaarder met GGI-Veilig

Gemeenten zijn zich er bewust van dat zij in dit tijdperk digitaal weerbaar moeten zijn. In opdracht van gemeenten biedt VNG Realisatie daarvoor verscheidene diensten aan. Naast die van de Informatiebeveiligingsdienst (IBD) is dat het producten/dienstenportfolio van GGI-Veilig.

Het portfolio bestaat uit producten en diensten voor operationele informatiebeveiliging van gemeenten en is gecontracteerd in een gezamenlijke aanbesteding die heeft geresulteerd in tien raamovereenkomsten met in totaal zeven leveranciers. Dat zijn KPN voor Managed SIEM/SOC dienstverlening, KPN, Protinus IT en Telindus ISIT voor aanvullende security producten/diensten en Capgemini, BDO Advisory, KPN, Ordina, IT-Staffing en Protinus IT voor security expertise services.

Deelnemers

GGI-Veilig heeft 331 gemeenten als deelnemer. Het is ook – door dit enorme volume – voor de 24 gemeenten die zich niet hadden aangemeld mogelijk om af te nemen onder de raamovereenkomst. Nu, net na de zomer, staat er een aantal activiteiten gepland voor gemeenten om te zorgen dat zij daadwerkelijk kunnen afnemen en gebruiken. Goede kennis van zaken is daarbij essentieel en daarom komen er in september en oktober regiobijeenkomsten bij u in de buurt. De ervaring leert dat het van grote toegevoegde waarde is om daarbij aanwezig te zijn. We komen u dan ook graag tegen de komende weken!

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.
Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.

Meer recente berichten

Nieuwe Nederlandse provider neemt telefoongesprekken op met AI
Verder lezen
Inloggen is het nieuwe hacken: Cybersecurity in een tijdperk van versnelling
Verder lezen
Techbedrijven deelden namen Nederlandse ambtenaren met VS: ‘Ontzettend zorgelijk’
Verder lezen
Ciso’s en NCSC slaan alarm: patchgolf en cyberchaos dreigen deze zomer
Verder lezen
Mag een werkgever je WhatsApp lezen? Dit zijn de regels
Verder lezen
Aanname wordt feit: cyberaanvallen veranderen door AI
Verder lezen
TU Delft beëindigt veiligheidsafspraak met politie
Verder lezen
De technologische trends die 2026 bepalen: waar bedrijven op moeten letten.
Verder lezen
Stichting The Privacy Collective daagt techbedrijf AppLovin voor de rechter om illegaal volgen van miljoenen Nederlanders
Verder lezen
Regering investeert in cybersecurity en maritieme dronecapaciteit
Verder lezen