IBD en privacy
Informatiebeveiliging, privacy en gegevensbescherming zijn nauw verwant. Op deze pagina van de IBD vind je alle producten handreikingen, factsheets, FAQ’s, etc. over privacy bij elkaar!
Informatiebeveiliging, privacy en gegevensbescherming zijn nauw verwant. De IBD ontvangt regelmatig meldingen en vragen op het snijvlak van deze onderwerpen.
Bij de omgang met persoonsgegevens hebben gemeenten een grote verantwoordelijkheid. Het veld rond privacy voor gemeenten wordt steeds complexer. Dit komt onder andere door de decentralisatie van overheidstaken naar gemeenten, de gegevensuitwisseling met (keten)partners, de technische mogelijkheden, het gebruik van big en open data door gemeenten voor hun dienstverlening en veranderende privacywetgeving. Privacy is niet langer een onderwerp waar alleen juristen mee bezig zijn: privacy raakt de hele gemeentelijke organisatie.
Belang van dit onderwerp
Per 25 mei 2018 is de Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG) van toepassing in alle EU-lidstaten. De Wet bescherming persoonsgegevens (WBP), inclusief de meldplicht datalekken, wordt dan vervangen door de AVG. Ook na deze datum vereist de implementatie en borging van de verordening de nodige aandacht.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
AP gaat ict-leveranciers preventief controleren | Verder lezen | |
Tweede Kamer stemt in met wetsvoorstellen Cyberbeveiligingswet en Wet weerbaarheid kritieke entiteiten | Verder lezen | |
Door het datalek bij Booking.com krijgen oplichters precies wat ze nodig hebben om gasten te benaderen | Verder lezen | |
Digitale soevereiniteit en AI-security veranderen de spelregels | Verder lezen | |
Basic-Fit getroffen door grote hack, gegevens van 1 miljoen leden liggen op straat | Verder lezen | |
Cyberbeleid gaat veel verder dan techniek | Verder lezen | |
Herbeoordeling privacyorganisatie Belastingdienst | Verder lezen | |
Cyberbeveiligingswet door Tweede Kamer | Verder lezen | |
AP vraagt input op handhavingsbeleid | Verder lezen | |
Waterschappen willen duidelijkheid over cybersecurityregels | Verder lezen |