Informatiebeveiliging, privacy en gegevensbescherming zijn nauw verwant. Op deze pagina van de IBD vind je alle producten handreikingen, factsheets, FAQ’s, etc. over privacy bij elkaar!
Informatiebeveiliging, privacy en gegevensbescherming zijn nauw
verwant. De IBD ontvangt regelmatig meldingen en vragen op het snijvlak
van deze onderwerpen.
Bij de omgang met persoonsgegevens hebben gemeenten een grote
verantwoordelijkheid. Het veld rond privacy voor gemeenten wordt steeds
complexer. Dit komt onder andere door de decentralisatie van
overheidstaken naar gemeenten, de gegevensuitwisseling met
(keten)partners, de technische mogelijkheden, het gebruik van big en
open data door gemeenten voor hun dienstverlening en veranderende
privacywetgeving. Privacy is niet langer een onderwerp waar alleen
juristen mee bezig zijn: privacy raakt de hele gemeentelijke
organisatie.
Belang van dit onderwerp
Per 25 mei 2018 is de Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG) van toepassing in alle EU-lidstaten. De Wet bescherming persoonsgegevens (WBP), inclusief de meldplicht datalekken, wordt dan vervangen door de AVG. Ook na deze datum vereist de implementatie en borging van de verordening de nodige aandacht.
Vanuit IB&P houden we je graag op de hoogte van het laatste nieuws op het gebied van informatiebeveiliging en privacy. We plaatsen iedere werkdag gemiddeld twee nieuwsberichten en bundelen deze elke week in een mooi overzicht.
De AVG bestaat dit jaar vijf jaar. Sinds 25 mei 2018 moeten alle organisaties, waaronder gemeenten, voldoen aan de verplichtingen uit de AVG bij het verwerken van persoonsgegevens. Maar hoe is het gesteld met de privacy bij gemeenten? Hebben ze de basis op orde? Je leest het in deze blog.
Gemeenten maken steeds meer gebruik van AI, omdat dit ontzettend veel kansen biedt. Tegelijkertijd roept het gebruik van AI ook nieuwe vragen op. Je leest er meer over in deze blog
Voor gegevensverwerkingen met een hoog privacyrisico geldt dat je een DPIA moet uitvoeren. Maar wat doe je met de uitkomsten van een DPIA en hoe zorg je ervoor dat een DPIA geen eenmalige actie is maar over een bepaalde tijd herhaald wordt?