Blog: Ervaringen bij de IBD
Begin dit jaar werd ik door iemand geattendeerd op de vacature bij de IBD: een detachering bestemd voor een CISO van een gemeente, 16 uur per week voor de duur van een half jaar. In eerste instantie leek dat niet interessant voor mij, mede gezien tijd die het zou kosten om in Den Haag te komen. Maar na er op een regiobijeenkomst met Kees Hintzbergen over gesproken te hebben werd mijn interesse toch gewekt.
Omdat je als CISO van een samenwerkingsverband van drie gemeenten niet om werk verlegen zit heb ik eerst met mijn manager gesproken of de detachering te combineren is. Zijn enthousiasme en motivering was een grote steun: voor mij zelf zou het een verrijking zijn van mijn kennis, ook onderschreef hij dit initiatief van de IBD; het doel om door de detachering bij de kunnen dragen aan de afstemming van dienstverlening en producten op de behoefte van gemeenten. Na mijn belangstelling kenbaar gemaakt te hebben volgde een kennismakingsgesprek, waarin we snel tot elkaar wisten te komen.
Werken bij de IBD
Op 1 mei is mijn detachering begonnen, twee aaneengesloten dagen per week met een overnachting om op reistijd te besparen. Meestal een werkplek op de CERT-kamer van de IBD, anders in de flexruimte van VNG Realisatie. Bij en tussen de collega’s van de IBD. Deelname aan allerlei gesprekken over ontwikkelingen die gemeenten raken. Betrokken bij projecten rondom BIO, ENSIA, VDW en producten die de IBD voor gemeenten ontwikkelt. Maar zo nu en dan ook bij VNG Realisatie over onderwerpen als Common Ground, inkoop en GGI Veilig. Ik heb zelf meegewerkt aan de totstandkoming van deze producten, zoals de handreiking “BIO voor kleine gemeenten” en rondom bedrijfscontinuïteit en het uitvoeren van reviews op handreikingen die door anderen zijn uitgewerkt. Daarnaast deelname aan vijf regiobijeenkomsten van de IBD, waar ik samen met Ger Lütter de workshop “BIO voor kleine gemeenten” heb gegeven. Waarbij ik de kans kreeg om de uitdagingen waar gemeenten voor staan in de workshop te verwerken. Nu het einde van de detachering nadert is het tijd om de balans op te maken.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Drie grootste steden delen pasfoto’s niet meer met het UWV | Verder lezen | |
Stad Herentals laat zich vrijwillig hacken voor televisieprogramma: “Zie het als een brandoefening” | Verder lezen | |
AP onderzoekt of UWV paspoortkopieën mocht opvragen | Verder lezen | |
AFM benadrukt belang van goede informatiebeveiliging bij accountantsorganisaties | Verder lezen | |
Vijf focusgebieden stonden in 2025 centraal voor de Autoriteit Persoonsgegevens | Verder lezen | |
Epe raakt 600.000 bestanden kwijt door phishing-aanval | Verder lezen | |
Gemeentewebsites delen data met Google zonder toestemming | Verder lezen | |
Zo zetten criminelen AI in voor digitale aanvallen | Verder lezen | |
AP en RDI starten onderzoek naar Odido | Verder lezen | |
Buitenlandse Zaken en politie moeten zich opnieuw buigen over inzageverzoek journalist Midden-Oosten | Verder lezen |