Skip to main content

Blog: Ervaringen bij de IBD

Begin dit jaar werd ik door iemand geattendeerd op de vacature bij de IBD: een detachering bestemd voor een CISO van een gemeente, 16 uur per week voor de duur van een half jaar. In eerste instantie leek dat niet interessant voor mij, mede gezien tijd die het zou kosten om in Den Haag te komen. Maar na er op een regiobijeenkomst met Kees Hintzbergen over gesproken te hebben werd mijn interesse toch gewekt.

Omdat je als CISO van een samenwerkingsverband van drie gemeenten niet om werk verlegen zit heb ik eerst met mijn manager gesproken of de detachering te combineren is. Zijn enthousiasme en motivering was een grote steun: voor mij zelf zou het een verrijking zijn van mijn kennis, ook onderschreef hij dit initiatief van de IBD; het doel om door de detachering bij de kunnen dragen aan de afstemming van dienstverlening en producten op de behoefte van gemeenten. Na mijn belangstelling kenbaar gemaakt te hebben volgde een kennismakingsgesprek, waarin we snel tot elkaar wisten te komen.

Werken bij de IBD

Op 1 mei is mijn detachering begonnen, twee aaneengesloten dagen per week met een overnachting om op reistijd te besparen. Meestal een werkplek op de CERT-kamer van de IBD, anders in de flexruimte van VNG Realisatie. Bij en tussen de collega’s van de IBD. Deelname aan allerlei gesprekken over ontwikkelingen die gemeenten raken. Betrokken bij projecten rondom BIO, ENSIA, VDW en producten die de IBD voor gemeenten ontwikkelt. Maar zo nu en dan ook bij VNG Realisatie over onderwerpen als Common Ground, inkoop en GGI Veilig. Ik heb zelf meegewerkt aan de totstandkoming van deze producten, zoals de handreiking “BIO voor kleine gemeenten” en rondom bedrijfscontinuïteit en het uitvoeren van reviews op handreikingen die door anderen zijn uitgewerkt. Daarnaast deelname aan vijf regiobijeenkomsten van de IBD, waar ik samen met Ger Lütter de workshop “BIO voor kleine gemeenten” heb gegeven. Waarbij ik de kans kreeg om de uitdagingen waar gemeenten voor staan in de workshop te verwerken. Nu het einde van de detachering nadert is het tijd om de balans op te maken.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Waarom interne audits voor privacy leiden tot verbeteringen
Privacy staat hoog op de agenda bij gemeenten. In deze blog leggen we uit waarom interne audits zo belangrijk zijn en hoe je ze praktisch kunt inrichten.
Wat betekent de AI-verordening voor informatiebeveiliging bij gemeenten?
Het gebruik van AI neemt in rap tempo toe. Wat betekent dat voor je informatiebeveiliging als gemeente?
De 5 meest gemaakte fouten in verwerkersovereenkomsten
: Een van de belangrijkste eisen uit de AVG is het afsluiten van een verwerkersovereenkomst wanneer je persoonsgegevens door een externe partij laat verwerken. In de praktijk gaat dat echter nog vaak mis. Verwerkersovereenkomsten zijn te vaag, onvolledig of sluiten niet aan op de werkelijkheid. In deze blog lees je de vijf meest voorkomende fouten én hoe je ze voorkomt.

Meer recente berichten

Brabantse Datawerkplaats leidt tot betere gegevensuitwisseling
Verder lezen
Onderwijs tegen kabinetsplan cyberveiligheid
Verder lezen
EU verleent VK uitzonderlijke verlenging voor data-uitwisseling
Verder lezen
Cyberaanvallen stijgen met 53% in Nederland in Q1 2025
Verder lezen
Politie en FBI werken samen om internationale dienst voor cybercrime uit de lucht te halen
Verder lezen
Belgische regering investeert miljoenen in overstap leger naar clouddiensten
Verder lezen
Amsterdam maakt eigen AI-assistent: ChatAmsterdam
Verder lezen
Slechts één op de vijf bedrijven denkt na een cyberaanval door te kunnen werken
Verder lezen
WhatsApp vs. Signal: Loopt onze privacy echt gevaar?
Verder lezen
Cybersecurity topprioriteit bij beveiligingstechnologie
Verder lezen