Skip to main content

Knellende verwerkerscontracten ontzenuwd

Recent stelde Peter van Schelven in een bijdrage voor iBestuur nut, noodzaak en wenselijkheid van veel verwerkersovereenkomsten aan de orde. Walter van Holst vindt dat het betoog van Van Schelven ontspoort in het aan de kaak stellen van een schijnprobleem: dat van de (kleine) ICT-leverancier die in de knel zou raken door de aansprakelijkheidsverdeling tussen verwerkingsverantwoordelijke en verwerker.

Om de ui goed af te pellen moet eerst duidelijk zijn wélke aansprakelijkheid overgeheveld zou worden. En dat is in de relatie tussen een verwerker en een verwerkingsverantwoordelijke een tweeledige: enerzijds kan bij bijvoorbeeld een datalek een aansprakelijkheid jegens de betrokkenen ontstaan en anderzijds kan er een situatie ontstaan waarin de toezichthouder, de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), naar het boetewapen grijpt.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.

Meer recente berichten

Overheid scherpt privacy-afspraken met Salesforce aan
Verder lezen
Waarom cybersecurity-awarenesstraining medewerkers in de steek laat
Verder lezen
De FRIA voor AI-systemen komt eraan: bereid u voor
Verder lezen
BIO2: dit verandert voor de informatiebeveiliging bij de overheid
Verder lezen
Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen
Verder lezen
CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT
Verder lezen
Boete voor privacyschending wordt openbaar
Verder lezen
On­ge­con­tro­leer­de ai-hacks: geen cy­be­ra­po­ca­lyps, wel een storm voor ciso’s
Verder lezen
AP: grote toename van privacyklachten
Verder lezen
Belastingdienst neemt zelf beheer en onderhoud btw-systeem op zich
Verder lezen