Knellende verwerkerscontracten ontzenuwd
Recent stelde Peter van Schelven in een bijdrage voor iBestuur nut, noodzaak en wenselijkheid van veel verwerkersovereenkomsten aan de orde. Walter van Holst vindt dat het betoog van Van Schelven ontspoort in het aan de kaak stellen van een schijnprobleem: dat van de (kleine) ICT-leverancier die in de knel zou raken door de aansprakelijkheidsverdeling tussen verwerkingsverantwoordelijke en verwerker.
Om de ui goed af te pellen moet eerst duidelijk zijn wélke aansprakelijkheid overgeheveld zou worden. En dat is in de relatie tussen een verwerker en een verwerkingsverantwoordelijke een tweeledige: enerzijds kan bij bijvoorbeeld een datalek een aansprakelijkheid jegens de betrokkenen ontstaan en anderzijds kan er een situatie ontstaan waarin de toezichthouder, de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), naar het boetewapen grijpt.
Verder lezen bij de bron- Waarom mag je browser zoveel informatie doorgeven zonder jouw expliciete toestemming? - 26 juni 2026
- Terugblik cyberincident - 26 juni 2026
- Staatssecretaris: artikel verzamelwet gegevensbescherming niet in werking - 25 juni 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Waarom mag je browser zoveel informatie doorgeven zonder jouw expliciete toestemming? | Verder lezen | |
Terugblik cyberincident | Verder lezen | |
Staatssecretaris: artikel verzamelwet gegevensbescherming niet in werking | Verder lezen | |
Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren | Verder lezen | |
EU legt online surveillance door bedrijven onvoldoende aan banden | Verder lezen | |
Kleine groep gebruikers houdt toegang tot Mythos | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s | Verder lezen | |
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle | Verder lezen | |
AP controleert vanaf 1 juli registratie scanauto’s in algoritmeregister | Verder lezen | |
Digitale soevereiniteit bestaat niet in zwart-wit | Verder lezen |