Privacybeleid 2020-2024 | Hilversum
De gemeente Hilversum heeft haar privacybeleid herijkt. Dit was nodig om onder andere meer aandacht te vestigen op risico-gestuurd werken, de visie van het gemeentebestuur in het digitale tijdperk en verbinding te maken met de planning & control-cyclus.
Inleiding
Vanaf 25 mei 2018 beschermen alle landen uit de Europese Unie de persoonsgegevens volgens dezelfde regels van de Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG). Dit privacy beleid is een uitwerking van één van de regels van de AVG, namelijk artikel 24 AVG. In het tweede lid van dat artikel wordt gezegd dat een gemeente in dit verband over beleid dient te beschikken.
Dit beleid is van toepassing op de gehele organisatie (dus ook bestuur, raad en griffie) en is primair gericht aan alle medewerkers die in het kader van hun taak persoonsgegevens verwerken. Het betreft een overkoepelend kader waarin de maatregelen op abstract niveau zijn uitgewerkt. In werkplannen, procedures en werkinstructies wordt een verdere uitwerking gegeven aan de wijze waarop de bescherming van persoonsgegevens is geborgd.
Verder lezen bij de bron- IT-afval is het nieuwe datalek - 14 november 2025
- Zorgbestuurder kan niet meer om cyberbeveiliging heen - 14 november 2025
- Klacht tegen Ierland over aanstelling van Meta-lobbyist als privacytoezichthouder - 13 november 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
IT-afval is het nieuwe datalek | Verder lezen | |
Zorgbestuurder kan niet meer om cyberbeveiliging heen | Verder lezen | |
Klacht tegen Ierland over aanstelling van Meta-lobbyist als privacytoezichthouder | Verder lezen | |
Hoe it-leiders regelmatig hun eigen security-regels omzeilen | Verder lezen | |
Smartphones verzamelen onze data: geen privacy in je broekzak | Verder lezen | |
Cybersecurity awareness is belangrijk, maar niet alleen in oktober | Verder lezen | |
EU-voorstel voor Chat Control opnieuw op de schop | Verder lezen | |
Landen opgeroepen om VN-verdrag tegen cybercrime niet te ondertekenen | Verder lezen | |
Datalek Postcode Loterij gaf 1580 deelnemers inzage in elkaars gegevens – update | Verder lezen | |
Bedrijven controleren toeleveringsketen nauwelijks op cyberrisicos | Verder lezen |