Skip to main content

Gegevensverlies voorkomen? De cloud schiet te hulp

Toen ik onlangs met een ciso sprak, vroeg ik hem wat hem ‘s nachts wakker hield. ‘Een datalek’, zei hij. Hij ziet datalekken ontstaan bij organisaties van elke omvang en het lijkt een onmogelijke uitdaging om deze te voorkomen.

We hebben allemaal gehoord over de grote hacks die duizenden of miljoenen records blootleggen met gevoelige persoonlijk identificeerbare informatie (pii), handelsgeheimen, privécommunicatie of ander intellectueel eigendom.

Helaas voor mijn ciso-vriend en zijn collega’s zijn cyberaanvallen van hackers niet de enige nachtmerrie als het gaat om het risico van datalekken. Lekken van insiders door boosaardigheid, nalatigheid, onzorgvuldigheid of eenvoudige onwetendheid vormen een even grote bedreiging voor gegevensbescherming en privacy.

Onlangs kwam uit ‘2020 Cost of Insider Threats Global Report ‘ van het Ponemon Institute naar voren dat de oorzaak in ruim zestig procent van de insider-bedreigingen lag bij onzorgvuldigheden van werknemers, en dus niet van kwaadaardige aanvallen. Het rapport stelt ook vast dat het aantal bedreigingen van binnenuit de afgelopen twee jaar met bijna de helft steeg en dat de kosten van die incidenten met een derde omhoog gingen, en wel van een slordige negen miljoen naar een stevige elf miljoen dollar.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.
Het belang van de Management Review binnen het ISMS
Een ISMS is geen tool die je even aanzet en afvinkt. Het is een continu proces waarin je risico’s beheerst, maatregelen borgt en blijft verbeteren. En in dat proces is één moment echt cruciaal: de management review. In deze blog leg ik uit wat dit inhoudt, waarom het zo belangrijk is en hoe je het als gemeente maximaal benut.

Meer recente berichten

‘SVB niet afhankelijk van cloud voor primair proces’
Verder lezen
Nederlandse cyberweerbaarheid aan vele kanten onder druk
Verder lezen
Toyota aangeklaagd door bestuurder na explosieve stijging verzekeringspremie door gedeelde rijdata
Verder lezen
Slachtoffer bankhelpdeskfraude krijgt 84.000 euro schade niet vergoed
Verder lezen
Beveiligingsexpert waarschuwt: overheden bespioneren ons met AI
Verder lezen
Veilige ITAD: verantwoord afscheid nemen van afgeschreven IT-middelen
Verder lezen
Interrail getroffen door datalek: Mogelijk ook paspoortgegevens uitgelekt
Verder lezen
Monitor Digitalisering Onderwijs: inzichten rondom IBP
Verder lezen
Kabinet bezorgd over afzwakken van AVG door Europese Commissie
Verder lezen
Brabant investeert miljoenen in cyberveiligheid
Verder lezen