Skip to main content

Documenten 25 kinderen openbaar door datalek in onderwijsplatform

Door een merkwaardige samenloop van omstandigheden heeft de directeur van een Rotterdamse basisschool de documenten van 25 kinderen van andere scholen kunnen inzien. De man heeft de fout direct gemeld bij de verantwoordelijke organisatie. Die heeft het lek, dat inmiddels is gedicht, gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens.

De fout zat in het platform Onderwijs Transparant (OT). Via dat platform delen onderwijsinstellingen onder meer de documenten (over prestaties en zorg) van kinderen die van de basisschool naar het voortgezet onderwijs gaan. Daar ging het ook in dit geval om, de gelekte gegevens kwamen uit 2020. De 25 kinderen van wie de schoolresultaten op de verkeerde plek terecht kwamen, zaten op scholen in Rotterdam, Dordrecht, Waterland (Noord-Holland) en Haaglanden.

244 documenten

Volgens een woordvoerder van OT ging het om 244 documenten van de 25 leerlingen, waaronder NIO-toetsen, adviezen en meer. Die waren vorig jaar door een bug in het systeem aangemaakt, zonder dat de stukken aan een dossier van een leerling waren gekoppeld. De documenten bleven al die tijd onopgemerkt. Tot de directeur van de Rotterdamse basisschool vrijdag inlogde en op de stukken stuitte. Hij meldde het probleem vervolgens bij OT.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.
Het belang van de Management Review binnen het ISMS
Een ISMS is geen tool die je even aanzet en afvinkt. Het is een continu proces waarin je risico’s beheerst, maatregelen borgt en blijft verbeteren. En in dat proces is één moment echt cruciaal: de management review. In deze blog leg ik uit wat dit inhoudt, waarom het zo belangrijk is en hoe je het als gemeente maximaal benut.

Meer recente berichten

Gemeente Beek richt zich met cyberspecialisatie bij BOA sterker op digitale veiligheid in de wijk
Verder lezen
Gemeenten hebben vaak niet door dat ambtenaren illegaal gegevens opzoeken
Verder lezen
Waarom de overheid digitale weerbaarheid niet goed kan meten
Verder lezen
Den Haag meldt mogelijke diefstal BSN en loonstroken bij hack scholingsfonds
Verder lezen
Organisaties overschatten hun AI-veiligheidsstrategie
Verder lezen
eEvidence: goodbye privacy, vaarwel digitale soevereiniteit
Verder lezen
VNG: einde aan vrijblijvendheid bij aanpak AI, cloud en cybersecurity
Verder lezen
Nieuwe regels voor politieke reclame
Verder lezen
Gartner waarschuwt: AI-browsers zetten security onder druk
Verder lezen
Brancheverenigingen dringen aan op verplichte certificering omvormers
Verder lezen