Grotere inspanningen nodig om alle Europeanen uit te rusten met digitale basisvaardigheden
Het wordt tegenwoordig steeds belangrijker om over digitale vaardigheden te beschikken. De afgelopen jaren is er echter in de EU weinig vooruitgang geboekt bij het verbeteren van digitale basiscompetenties van volwassenen.
Hoewel de Commissie de lidstaten richtsnoeren heeft verstrekt en ondersteuning heeft geboden, waren er relatief weinig door de EU gefinancierde projecten die op de elementaire digitale geletterdheid van volwassenen waren gericht. De Europese Rekenkamer (ERK) heeft onderzocht wat de EU heeft gedaan om de digitale vaardigheden van volwassenen te verbeteren en wat zij voor de periode 2021-2027 heeft gepland.
In 2019 beschikten meer dan 75 miljoen Europese volwassenen in de werkende leeftijd niet over ten minste elementaire digitale vaardigheden. Dit was met name het geval voor oudere, lager opgeleide en werkloze volwassenen. Tegelijkertijd zijn voor meer dan 90 % van de banen al ten minste elementaire digitale vaardigheden vereist.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Datalek bij TUI: reisorganisatie blijft verantwoordelijk voor klantgegevens | Verder lezen | |
Veelgestelde vragen CSIRT-dienstverlening gemeenten en gemeenschappelijke regelingen | Verder lezen | |
Raad van State waarschuwt voor privacyrisico’s bij nieuwe anti-witwasregels | Verder lezen | |
Onderzoek Alert Online 2026: Nederlanders herkennen phishing, maar handelen niet altijd veilig | Verder lezen | |
Een algoritmeregister vul je niet met beleid | Verder lezen | |
Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur | Verder lezen | |
AP zet volgende stap in toezicht op AI | Verder lezen | |
AI hackt website van de Australische overheid | Verder lezen | |
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie | Verder lezen | |
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ | Verder lezen |