Gartner belicht acht trends rond security en risk management
Gartner adviseert security- en risk management-leiders dit jaar rekening te houden met een achttal trends. Deze duiken op nu COVID-19 digitale business transformaties versnelt en traditionele securitymethoden onder druk zet.
“De eerste uitdaging is een skills gap. 80% van de organisaties melden dat zij moeite hebben securityprofessionals te vinden en in te huren. 71% stelt dat dit impact heeft op hun vermogen securityprojecten af te leveren binnen hun organisatie”, zei Peter Firstbrook, research vice president bij Gartner, tijdens de Gartner Security & Risk Management Summit.
Trend 1: Cybersecurity mesh
Cybersecurity mesh is een moderne securityaanpak die bestaat uit het uitrollen van beheermaatregelen waar deze het meest nodig zijn. In plaats van iedere securitytool in een silo te draaien zorgt een cybersecurity mesh dat tools samenwerken. Zo ontstaat een fundering van securitydiensten en gecentraliseerd beleidsmanagement en -orchestratie.
Trend 2: Identity-first security
Al jaren is het ideaal iedere gebruiker op ieder moment en vanaf iedere locatie toegang te geven tot data, applicaties en systemen. Door culturele en technische verschuivingen in combinatie met het toegenomen thuiswerken door de COVID-19 pandemie wordt dit nu steeds meer realiteit. Identity-first security stelt identiteit centraal in het securityontwerp en vraagt om een grote verschuiving ten opzichte van het traditionele LAN edge ontwerpdenken.
Trend 3: Security voor thuiswerkers
64% van de werknemers is volgens de 2021 Gartner CIO Agenda Survey inmiddels in staat vanuit huis te werken. 30 tot 40% blijft naar verwachting ook na de pandemie thuiswerken. Voor veel organisaties vraagt deze verschuiving om een totale vernieuwing van het securitybeleid en -tools. Zo moet endpoint security naar de cloud verhuizen. Ook beleid voor databescherming, disaster recovery en backup moet tegen het licht worden gehouden.
Verder lezen bij de bron- Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie - 13 oktober 2026
- Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ - 13 oktober 2026
- ‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ - 12 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie | Verder lezen | |
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ | Verder lezen | |
‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ | Verder lezen | |
Bezuiniging op AP verzwakt privacytoezicht | Verder lezen | |
ISO-normen gratis beschikbaar voor overheden | Verder lezen | |
Overwinning na klacht Consumentenbond: enorme boete voor Google | Verder lezen | |
Gemeenten leunen steeds zwaarder op SaaS, softwarekosten lopen op | Verder lezen | |
Helft Nederlandse werknemers gebruikt privé AI-accounts voor werk | Verder lezen | |
Problemen bij ziekenhuizen met Citrix, patiënten kunnen dossier niet inzien | Verder lezen | |
AP waarschuwt gebruikers camerabrillen dat filmen van anderen vrijwel altijd verboden is | Verder lezen |