Skip to main content

Overheid en bedrijfsleven in gesprek over bredere inzet meerfactorauthenticatie

Overheid en bedrijfsleven zijn met elkaar in gesprek over een bredere inzet van meerfactorauthenticatie (MFA) bij het inloggen op accounts. Eerder stelde de Autoriteit Persoonsgegevens dat door het gebruik van MFA veel datalekken kunnen worden voorkomen. “Meerfactorauthenticatie is in beginsel veiliger dan toegangscontrole waarbij een enkele factor voor authenticatie wordt gebruikt”, laat demissionair minister Dekker voor Rechtsbescherming weten.

Hij reageerde op Kamervragen van SP-Kamerlid Van Nispen over het toegenomen aantal datalekken door malware en phishing. De Autoriteit Persoonsgegevens ontving vorig jaar bijna 1200 datalekmeldingen die het gevolg van malware en phishing waren. Een stijging van dertig procent ten opzichte van 2019. In dat jaar waren dit soort meldingen ook al met 25 procent toegenomen.

De toezichthouder merkt op dat vooral bij dit type datalek meerfactorauthenticatie (MFA) de impact van het datalek had kunnen beperken of zelfs had kunnen voorkomen. Naar schatting van de Autoriteit Persoonsgegevens waren vorig jaar minimaal 600.000 en maximaal 2.000.000 personen (mogelijk) betrokken bij een (gemeld) datalek dat voorkomen had kunnen worden met MFA.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.

Meer recente berichten

Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto
Verder lezen
Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling
Verder lezen
Datalek bij webshop drogisterijketen DA raakt 236.000 klanten
Verder lezen
De digitale perimeter van OT-omgevingen vervaagt sneller dan organisaties beseffen
Verder lezen
Nieuwe toe­zicht­hou­der voor elek­tro­ni­sche pa­ti­ën­ten­dos­siers
Verder lezen
Kabinet trekt honderden miljoenen extra uit voor veiligheid
Verder lezen
Amerikaanse tak van TikTok schikt voor 400 miljoen in kinderprivacyzaak
Verder lezen
Minder DDoS-aanvallen, maar ze worden wel zwaarder en moeilijker te herkennen
Verder lezen
Hoe kun je een onterechte boete van een scanauto aanvechten?
Verder lezen
EU Data Act dwingt cloudsector tot transparantie en open deuren
Verder lezen