Webshop Allekabels wist 8 maanden van datahack
Webshop Allekabels in Kerkrade was sinds 23 augustus 2020 op de hoogte van een datahack. Dat meldt directeur Constantijn Souren vrijdag in een mail gericht aan klanten van de webshop. Toen bleek uit intern onderzoek dat er geen aanwijzing was dat gegevens op straat konden belanden.
Met de hack zijn miljoenen wachtwoorden en privégegevens van klanten gekraakt en vervolgens verkocht. Volgens RTL zitten in de gestolen database van Allekabels de gegevens van ongeveer 3,6 miljoen mensen. Het zou gaan om het grootste datalek met wachtwoorden ooit in Nederland.
Intern onderzoek
Een woordvoerder van de directeur laat zaterdag aan L1 weten dat toen het bedrijf lucht kreeg van de hack in augustus vorig jaar, een uitgebreid intern onderzoek heeft plaatsgevonden waaruit bleek dat er geen aanwijzing was dat gegevens op straat konden komen. Dit onderzoek is door interne- en externe deskundigen uitgevoerd.
Melding gemaakt
“Ons bedrijf is op 23 augustus 2020 slachtoffer geworden van een hack door cybercriminelen en heeft daar meteen melding van gemaakt bij de Autoriteit Persoonsgegevens en de technologische beveiliging maximaal opgeschroefd. Ondanks het feit dat de wachtwoorden van de klanten zijn versleuteld, werd hedenmorgen in de media melding gemaakt dat er wachtwoorden van klanten zijn gekraakt”, is te lezen in de mail afkomstig van de directeur.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |