Skip to main content

Ict-er schuift eerder aan bij Haagse beleidsmakers

Ict-ers en experts binnen de informatievoorziening (iv) moeten eerder betrokken worden bij het maken van beleid en wetten. Ze toetsen bijvoorbeeld vooraf of het haalbaar is om op een voorgestelde manier data uit te wisselen tussen ministeries en overheidsinstellingen of adviseren over security- en beveiligings-vraagstukken. Dat moet de uitvoerbaarheid van beleid versterken.

Dat stellen de cio’s van verschillende ministeries in de I-strategie Rijk 2021-2025. waarin het rijk de ict-plannen voor de komende vier jaar uit de doeken doet. De plannen zijn gisteren door staatssecretaris Knops (Binnenlandse Zaken) naar de Tweede Kamer gestuurd. Gewerkt wordt aan een nauwere samenwerking tussen de mensen die het beleid maken en degenen die zijn belast met de uitvoering. Doel is dat digitalisering als hulpmiddel wordt ingezet in alle fases van de beleidscyclus. Mensen met kennis van digitalisering komen aan tafel te zitten zodra een ministerie beleid of zelfs wetgeving maakt. 

In het nieuwe strategiestuk worden de tien voornaamste thema’s voor de informatievoorziening van het rijk voor de komende jaren bepaald. Ook het verantwoord benutten van data, veiligheid en openheid krijgen extra nadruk. De cio’s benoemen in het rapport de keuzes die nodig zijn voor de rijksoverheid. De nadruk ligt op de gezamenlijke opgaven, de rijksbrede voorzieningen die daarvoor vereist zijn, en de onderlinge afhankelijkheden.

Volgens cio Rijk Lourens Visser verschilt de nieuwe I-strategie van de oude ‘Strategische I-agenda’. De nieuwe strategie gaat meer dan haar voorganger uit van de maatschappelijke impact van digitalisering. Bovendien wordt vijf jaar vooruitgekeken, langer dan voorheen. ‘We bewegen steeds mee met de actualiteit; het is een soort routekaart,’ aldus Visser. Hij kondigt aan voortaan ieder jaar opnieuw naar de maatschappelijke opgaven, politieke prioriteiten en de financiële en technische mogelijkheden te zullen kijken. Waar nodig, worden plannen bijgesteld.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.
Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.

Meer recente berichten

Zijn werklaptops met vingerafdrukvergrendeling in strijd met de AVG?
Verder lezen
Nederlandse hernieuwbare-energiesector moet serieus aan de slag met cybersecurity
Verder lezen
Toezicht op AI wordt concreet: sleutelrol voor de AP en de RDI
Verder lezen
NIS2 voor onderaannemers: 5 vragen waarmee je direct ziet of je op koers ligt
Verder lezen
AP gaat ICT-leveranciers preventief controleren
Verder lezen
Zo onderhandel je met cybercriminelen – als laatste redmiddel
Verder lezen
Datalekken aan de lopende band: wat eist de AVG van uw organisatie?
Verder lezen
Het fundament ligt er al dertig jaar
Verder lezen
Neemt je smart-tv stiekem screenshots?
Verder lezen
Als deze onzichtbare systemen uitvallen, staat je auto sneller stil dan je denkt
Verder lezen