Skip to main content

Van Rij: wel wettelijke basis voor eHerkenning

Volgens het kabinet is er een wettelijke basis voor het gebruik van eHerkenning. Dit antwoordt staatssecretaris Van Rij op Kamervragen.

Onlangs vernietigde Rechtbank Gelderland een naheffingsaanslag loonheffing. De rechtbank oordeelt dat er geen wettelijke basis is een inhoudingsplichtige te verplichten zijn aangiften loonheffing met eHerkenning bij de Belastingdienst in te dienen.

Het kabinet is van mening dat voor het gebruik van eHerkenning een wettelijke basis bestaat in artikel 2:15 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) en specifiek voor het fiscale domein in artikel 3a van de Algemene wet inzake rijksbelastingen (AWR) en de Regeling elektronisch berichtenverkeer Belastingdienst. Als het aan het kabinet ligt, wordt de wettelijke basis van eHerkenning verder verankerd in de wet Digitale Overheid (Wdo).

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Het belang van de Management Review binnen het ISMS
Een ISMS is geen tool die je even aanzet en afvinkt. Het is een continu proces waarin je risico’s beheerst, maatregelen borgt en blijft verbeteren. En in dat proces is één moment echt cruciaal: de management review. In deze blog leg ik uit wat dit inhoudt, waarom het zo belangrijk is en hoe je het als gemeente maximaal benut.
De rol van de CISO tijdens calamiteiten
Een cyber- of ransomware-aanval of een groot datalek: het is de nachtmerrie van elke gemeente. Op zo’n moment moet er snel gehandeld en besloten worden. De Chief Information Security Officer (CISO) speelt daarin een cruciale rol. Maar hoe ziet die rol er in de praktijk uit? Is de CISO vooral degene die meekijkt en adviseert, of iemand die ook actief meebeslist in het calamiteitenteam
De interne controlecyclus; zo maak je toetsing werkbaar
Een belangrijk onderdeel binnen de BIO 2.0 is de interne controlecyclus: hoe toets je structureel of je maatregelen ook echt doen wat ze moeten doen? Niet één keer per jaar omdat het moet, maar continu, als onderdeel van je dagelijkse praktijk. In deze blog laat ik zien hoe je die controlecyclus slim en werkbaar inricht.

Meer recente berichten

Verslag: Zwolse gemeenteraad over Informatieveiligheid
Verder lezen
Zo weten webshops precies wat jij hebt bekeken
Verder lezen
Wat als het internet plots wereldwijd uitvalt?
Verder lezen
Sterke verwerkersovereenkomst cruciaal bij cyberaanvallen, waarschuwt AP
Verder lezen
Digitale vrijheid in een quantumtijdperk: datasoevereiniteit als strategische noodzaak
Verder lezen
Amsterdam is verrast door overname cloudbedrijf Solvinity
Verder lezen
Cyberaanval legt systemen Ludwigshafen plat
Verder lezen
Provincie Overijssel plaatst opnieuw per ongeluk gevoelige documenten online
Verder lezen
Europese Commissie wil digitale wetgeving afzwakken
Verder lezen
Nederlandse hosting wint aan belang in tijden van digitale soevereiniteit
Verder lezen