Skip to main content

Chinese hackers hebben het gemunt op Russische overheidsinstanties

Een voorheen onbekende Chinese groep hackers, die bekend staat als de Space Pirates richt zich voornamelijk op bedrijven uit de Russische lucht en ruimtevaartindustrie. Analisten ontdekten afgelopen zomer voor het eerst tekenen van activiteiten van de groep en konden bevestigen dat in twee gevallen Russische bedrijven het slachtoffer waren van de hackers.

Russische analisten gaven de groep zijn naam vanwege de operaties die zich richten op het stelen van vertrouwelijke informatie op het gebied van ruimte- en luchtvaart in Rusland, Georgie en Mongolie. Daarbij zagen de onderzoekers dat de Space Pirates vergelijkbare software en technieken gebruikten, als Chinese staatshackers.

De analisten ontdekten afgelopen zomer voor het eerst tekenen van activiteiten van de Space Pirates. Daarbij zagen ze dat twee – niet bij naam genoemde – Russische bedrijven het slachtoffer waren van de hackers.

In het eerste geval hadden de Space Pirates tien maanden lang toegang tot 20 servers, waar ze meer dan 1.500 documenten, persoonsgegevens en andere gevoelige data stalen. In het tweede geval verbleven de hacker meer dan een jaar in het netwerk van het aangevallen bedrijf, waar ze vertrouwelijke informatie stalen.

Moskou blinkt technologisch uit

Chinese hackers zijn de laatste tijd zeer agressief tegen Russische doelwitten, wat bevestigd wordt door analisten van Google en Secureworks. Moskou blinkt namelijk uit in de lucht- en ruimtevaart, wapens, scheepsbouw en elektrotechniek, waardoor het een geldig doelwit is voor Beijing. 

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.

Meer recente berichten

De Cloud Act en digitale soe­ve­rei­ni­teit ontrafelt
Verder lezen
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop
Verder lezen
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3
Verder lezen
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug
Verder lezen
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast
Verder lezen
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is
Verder lezen
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek
Verder lezen
Gelderland doet lang over het opvolgen van aanbevelingen
Verder lezen
Waarom mag je browser zoveel informatie doorgeven zonder jouw expliciete toestemming?
Verder lezen
Terugblik cyberincident
Verder lezen