Acute Zorg Euregio organiseert een grootschalige cyberoefening voor de zorgketen in de regio Twente en Oost Achterhoek. Op woensdag 5 en donderdag 6 oktober nemen 14 zorginstellingen deel aan de oefening Digitale Ontwrichting. IT medewerkers en cybersecurityspecialisten kunnen dan laten zien of ze uit het goede hout zijn gesneden.
Dat laat Acute Zorg Euregio weten via een persbericht.
Incidenten waarbij veel slachtoffers vallen -de zogeheten flitsrampen- vergen veel van de zorgsector. Het is echter niet de grootste vrees van zorgprofessionals. De grootste dreiging komt uit het digitale domein. Cyberaanvallen kunnen een ontwrichtende werking hebben op de dienstverlening in de zorg, en daarmee op de samenleving. Tijdens de coronapandemie hebben we daar diverse voorbeelden van gezien.
Om goed voorbereid te zijn op toekomstige aanvallen, houdt Acute Zorg Euregio deze week aan grootschalige cyberoefening. Tijdens de oefening Digitale Ontwrichting wordt er een grootschalige cyberoefening op de zorgsector nagedaan. De aanval richt zich op zorginstanties in de regio Twente en Oost-Achterhoek.
De zorginstellingen moeten hun beste beentje voorzetten en laten zien hoe ze te werk gaan in een scenario waarbij meerdere zorgorganisaties uitvallen als gevolg van een cyberaanval. Communicatie en samenwerking spelen daarbij een belangrijke rol.
Veertien zorgorganisaties nemen deel aan de gesimuleerde cyberaanval: Medisch Spectrum Twente (MST), Ziekenhuisgroep Twente (ZGT), Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB), Ambulance Oost, Witte Kruis, GGD Twente, Roessingh, ZorgNetOost, Huisartsenzorg Twente, Huisartsenzorg Oost-Achterhoek, Dimence, Verpleeg- en Verzorgingshuizen en Thuiszorg (VVT) regio Twente, Z-CERT, GHOR Twente en GHOR Noord- en Oost-Gelderland.
Verder lezen bij de bronDeze versturen we 3-4x per jaar.
Privacy risico s in kaart brengen met een DPIA | Verder lezen | |
Beveiliging informatie geen prioriteit bij Ministerie van Buitenlandse Zaken | Verder lezen | |
NIS2: onduidelijke wet in combinatie met hoge boetes | Verder lezen | |
AP wil opheldering over fraude algoritme gemeenten | Verder lezen | |
Een tip of klacht indienen bij de AP | Verder lezen | |
Wegiz vraagt om aantal nieuwe NEN normen | Verder lezen | |
Hack bij gemeente: criminelen hadden toegang tot tienduizenden gegevens | Verder lezen | |
Kabinet heeft meer tijd nodig voor anonieme bsn s en socialemediamonitoring | Verder lezen | |
Europese Hof houdt onzekerheid over AVG in stand | Verder lezen | |
Organisatorische inbedding van maatregelen | Verder lezen |
Copyright © 2014 - 2021 IB&P B.V.
algemene voorwaarden - privacyverklaring.
responsible disclosure - sitemap