Zijn de apps die je gebruikt wel echt veilig? Op het gebied van privacy laten veel apps voor Android en iOS in elk geval nog te wensen over. Ze verzamelen een hoop persoonlijke data en delen deze info met andere partijen. De volgende apps kun je dan ook beter niet gebruiken als je op je privacy gesteld bent.
Doorgaans verzamelen apps deze bakken met informatie over jou voor marketingdoeleinden, zodat zij jou gepersonaliseerde advertenties kunnen voorschotelen. Met gerichte reclames kunnen adverteerders namelijk meer geld aan jou verdienen, omdat ze weten wat jouw interesses zijn. Vermijd deze apps als je geen zin hebt in pottenkijkers.
Het komt vast niet als een verrassing dat je Facebook/Meta als eerste moet vermijden als het om je privacy gaat. Het bedrijf komt vaak in het nieuws omdat het niet voldoet aan de eisen van de privacywetgeving. Zo kreeg Meta onder meer een boete van de Ierse privacywaakhond omdat de gegevens van Facebook-gebruikers online waren verschenen. Aangezien Instagram ook van Meta is, zal het je niet verbazen dat deze app nu niet bepaald privacyvriendelijk is.
De Chinese socialemedia-app TikTok is ontzettend populair onder jongeren, maar komt wel met een kanttekening. Er wordt namelijk een hoop data verzameld, waaronder uit je contactenlijst, je agenda en je locatie. Daarnaast is het zorgwekkend dat de Chinese regering mogelijk achter de schermen meekijkt. Niet voor niets werd de app voor Android en iOS door hackersgroep Anonymous al eens weggezet als Chinese spyware.
Verder lezen bij de bronDeze versturen we 3-4x per jaar.
Recordaantal deelnemers bij SURF cybercrisisoefening, ook uit de zorg | Verder lezen | |
Privegegevens van inwoners Stadskanaal op straat: Daar gaat je privacy | Verder lezen | |
Spyware als macht | Verder lezen | |
Kleine ondernemer eveneens interessant voor hacker | Verder lezen | |
Pentesting uitvoeren: waarom het belangrijk is | Verder lezen | |
Drone gaat controleren of Deventenaar zich wel aan de regels houdt | Verder lezen | |
Passend beveiligen, hoe doe je dat? | Verder lezen | |
QR codes steeds vaker gebruikt voor phishing | Verder lezen | |
Amper oog voor cybersecurity bij waterschapsverkiezing | Verder lezen | |
Kadaster ontvangt tientallen schadeclaims wegens datalek | Verder lezen |
Copyright © 2014 - 2021 IB&P B.V.
algemene voorwaarden - privacyverklaring.
responsible disclosure - sitemap