Skip to main content

NCSC mag security informatie breder delen

Het Nationaal Cyber Security Centrum, NCSC, mag vanaf december 2022 informatie over dreigingen en incidenten delen met meer organisaties dan tot dusver. De Wet beveiliging netwerk en informatiesystemen, Wbni, is aangepast en van kracht, waardoor dergelijke informatie ook toegankelijk is voor organisaties die niet als vitaal zijn aangemerkt of buiten de Rijksoverheid vallen.

Het NCSC informeert regelmatig over cybersecurity-zaken, maar had nog geen wettelijke grondslag om deze informatie ook te delen buiten de vitale sectoren en de Rijksoverheid. Om dit te regelen, was een wetswijziging nodig. Deze stuurde minister Yesilgoz-Zegerius van Justitie en Veiligheid in april 2022 naar de Tweede Kamer.

De aangepaste Wbni regelt de wettelijke taken van het NCSC op het terrein van cybersecurity en staat vanaf nu toe dat het centrum de informatie deelt met andere organisaties, zoals distributeurs van voedselwaren, politieke partijen, containeroverslagbedrijven.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.

Meer recente berichten

Advies van de AP aan WordPress-gebruikers die getroffen zijn door datalek
Verder lezen
De Cy­ber­be­vei­li­gings­wet en NEN7510: waarom ke­ten­ver­ant­woor­de­lijk­heid straks niet meer vrij­blij­vend is
Verder lezen
Slimme deurbellen vormen een surveillancestaat
Verder lezen
De basis van cybersecurity ligt in email security
Verder lezen
Gemeente Son en Breugel werkt nog aan AI-beleid
Verder lezen
Gemeenteraad wil duidelijkheid over beveiliging eigen vertrouwelijke gegevens
Verder lezen
Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget
Verder lezen
Wat vraagt ISO 27001 van medewerkers?
Verder lezen
25.000 oude raadsdocumenten Lansingerland blijven offline
Verder lezen
Van Veldhoven onderzoekt extra cyberregels voor omvormers thuisbatterijen en zonnepanelen na weerbaarheidsrapport
Verder lezen