Onderzoeksraad waarschuwt: Aanpak cybersecurity te traag
De Onderzoeksraad voor Veiligheid, OVV, luidt de noodklok over de staat van cybersecurity in Nederland, het gaat te traag. De kloof tussen cyberdreiging en weerbaarheid wordt steeds groter. Betrokken partijen moeten sneller handelen en ze moeten het tempo op alle relevante gebieden verhogen. Naast de overheid wordt hierbij ook gewezen naar bedrijven.
De Onderzoeksraad publiceerde 13 december een notitie over de opvolging van de zeven aanbevelingen van het onderzoek Kwetsbaar door software: Lessen naar aanleiding van beveiligingslekken door software van Citrix, december 2021. Conclusie: Een jaar na het kritische Citrix-rapport is nog veel te weinig vooruitgang geboekt. De aanpak van cybersecurity heeft versnelling nodig, aldus de raad nu.
Dat rapport kwam tot stand na de securityramp door kwetsbare Citrix-systemen van eind 2019. Veel uiteenlopende bedrijven, organisaties en overheden werden geraakt, hetzij door cyberaanvallen hetzij door (preventief) zelf systemen uit te schakelen. Doordat mogelijkheden voor thuiswerken daarmee ontoegankelijk waren, moesten veel werknemers toch naar (een) kantoor gaan.
Verder lezen bij de bron- Volkswagen krijgt berisping voor schendingen privacy in dieselschandaal - 27 juni 2025
- Cybercrimegroepen zelf gehackt: reden tot juichen? - 27 juni 2025
- AI in HR: 5 compliance-risicos en de tips voor verantwoord gebruik - 26 juni 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Volkswagen krijgt berisping voor schendingen privacy in dieselschandaal | Verder lezen | |
Cybercrimegroepen zelf gehackt: reden tot juichen? | Verder lezen | |
AI in HR: 5 compliance-risicos en de tips voor verantwoord gebruik | Verder lezen | |
Gemeenten en Rijk gaan hetzelfde cloudbeleid volgen | Verder lezen | |
Facebook en Instagram gebruikten spionagetrucje op Android-smartphones | Verder lezen | |
Cyberburgemeesters: weerbaarheid tegen cyberaanval komt onder druk | Verder lezen | |
Bescherm persoonsgegevens agrariers in Woo | Verder lezen | |
Overheden roepen demissionaire minister op tot snelle lancering Nederlandse Digitaliseringsstrategie | Verder lezen | |
Hoe digitale vrijheid er in 2025 uitziet: van betalingen tot platforms | Verder lezen | |
EU-wetgevingsmonitor staat live | Verder lezen |