Politiek wil mkb keurmerk voor cyber security leveranciers
De Tweede Kamer heeft onlangs een motie aangenomen die het kabinet oproept een cyber security keurmerk in te stellen voor leveranciers voor het mkb. De motie is ondertekend door VVD, D66, SP en PvdA.
Initiatiefneemster Queeny Rajkowski (VVD) ziet een wildgroei aan leveranciers die het mkb voorzien van cybersecurity-diensten en -oplossingen. Het keurmerk zou opgesteld moeten worden in samenwerking met het Digital Trust Center. Mkb s hebben vaak niet de kennis, kunde of capaciteit in huis om hun informatiebeveiliging zelfstandig op orde te krijgen. Ze krijgen om die reden ook vaak hulp van externe it-leveranciers die kunnen helpen bij hun cybersecurity-beleid, zegt Rajkowski. 100 procent veiligheid bestaat niet, dus dat willen we ook niet garanderen, maar we kunnen er wel alles aan doen om ondernemers waar mogelijk zo veel mogelijk te ondersteunen en te stimuleren om digitale deuren op slot te houden.
Verder lezen bij de bron- Ceo s hikken aan tegen cybersecurity investeringen - 1 december 2023
- EU hof oordeelt over kosteloos opvragen medisch dossier - 1 december 2023
- AP wederom kritisch over datasurveillancewet - 30 november 2023
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Ceo s hikken aan tegen cybersecurity investeringen | Verder lezen | |
EU hof oordeelt over kosteloos opvragen medisch dossier | Verder lezen | |
AP wederom kritisch over datasurveillancewet | Verder lezen | |
Cybersecurity in het quantumtijdperk: over dertig jaar ligt data op straat | Verder lezen | |
Hoe AI kan bijdragen aan cybersecurity in de zorg | Verder lezen | |
Chinese hackers hadden twee jaar lang toegang tot netwerk NXP | Verder lezen | |
Partijen overtreden cookiewet met plaatsen volgcookies | Verder lezen | |
Omarming zero trust heeft in Europa meer tijd nodig | Verder lezen | |
Waarom klanten en partners steeds meer belang hechten aan jouw cyberbeveiligingsaanpak | Verder lezen | |
Rechtszaak: Stichting Data Bescherming Nederland beschuldigt Amazon van schending privacy rechten Nederlandse consumenten | Verder lezen |