Cisco maakt bekend dat het een kwetsbaarheid in een aantal modellen van zijn routers voor het midden en kleinbedrijf niet gaat repareren. De reden is dat er een manier is om het beveiligingsprobleem af te dekken en bovendien zijn de routers, volgens Cisco, aan het eind van hun levensduur. De vraag is of de bedrijven die de routers in gebruik hebben, in staat zijn de workaround in te stellen en of zij zich bewust zijn dat de ondersteuning door de fabrikant eindigt.
Een pc die een aantal jaar na aankoop niet meer wordt ondersteund door de leveranciers van de hard- en software van het apparaat, is doorgaans ook niet erg geschikt meer voor werk in een zakelijke omgeving. Het apparaat wordt traag. Bovendien zullen de softwaremakers er regelmatig met pop-ups op wijzen dat het besturingssysteem of de applicaties kwetsbaar zijn omdat er geen beveiligingsupdates meer worden verstrekt.
Bij een router gaat dat meestal anders. Als die werkt, blijft het apparaat doorgaans heel lang onopgemerkt zijn werk doen. Bij grotere ondernemingen die aan goed beheer van hun ICT-infrastructuur doen, is er wellicht periodiek aandacht voor de status ervan. Maar juist bij kleinere ondernemingen zonder eigen IT-afdeling krijgt netwerkapparatuur weinig aandacht. Dat gebeurt in de regel pas als die systemen storingen gaan veroorzaken.
Verder lezen bij de bronDeze versturen we 3-4x per jaar.
Recordaantal deelnemers bij SURF cybercrisisoefening, ook uit de zorg | Verder lezen | |
Privegegevens van inwoners Stadskanaal op straat: Daar gaat je privacy | Verder lezen | |
Spyware als macht | Verder lezen | |
Kleine ondernemer eveneens interessant voor hacker | Verder lezen | |
Pentesting uitvoeren: waarom het belangrijk is | Verder lezen | |
Drone gaat controleren of Deventenaar zich wel aan de regels houdt | Verder lezen | |
Passend beveiligen, hoe doe je dat? | Verder lezen | |
QR codes steeds vaker gebruikt voor phishing | Verder lezen | |
Amper oog voor cybersecurity bij waterschapsverkiezing | Verder lezen | |
Kadaster ontvangt tientallen schadeclaims wegens datalek | Verder lezen |
Copyright © 2014 - 2021 IB&P B.V.
algemene voorwaarden - privacyverklaring.
responsible disclosure - sitemap