Cisco legt pijnlijk probleem bloot door lekken in oudere routers te negeren
Cisco maakt bekend dat het een kwetsbaarheid in een aantal modellen van zijn routers voor het midden en kleinbedrijf niet gaat repareren. De reden is dat er een manier is om het beveiligingsprobleem af te dekken en bovendien zijn de routers, volgens Cisco, aan het eind van hun levensduur. De vraag is of de bedrijven die de routers in gebruik hebben, in staat zijn de workaround in te stellen en of zij zich bewust zijn dat de ondersteuning door de fabrikant eindigt.
Een pc die een aantal jaar na aankoop niet meer wordt ondersteund door de leveranciers van de hard- en software van het apparaat, is doorgaans ook niet erg geschikt meer voor werk in een zakelijke omgeving. Het apparaat wordt traag. Bovendien zullen de softwaremakers er regelmatig met pop-ups op wijzen dat het besturingssysteem of de applicaties kwetsbaar zijn omdat er geen beveiligingsupdates meer worden verstrekt.
Bij een router gaat dat meestal anders. Als die werkt, blijft het apparaat doorgaans heel lang onopgemerkt zijn werk doen. Bij grotere ondernemingen die aan goed beheer van hun ICT-infrastructuur doen, is er wellicht periodiek aandacht voor de status ervan. Maar juist bij kleinere ondernemingen zonder eigen IT-afdeling krijgt netwerkapparatuur weinig aandacht. Dat gebeurt in de regel pas als die systemen storingen gaan veroorzaken.
Verder lezen bij de bron- Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen - 4 september 2026
- CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT - 4 september 2026
- Boete voor privacyschending wordt openbaar - 3 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen | Verder lezen | |
CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT | Verder lezen | |
Boete voor privacyschending wordt openbaar | Verder lezen | |
Ongecontroleerde ai-hacks: geen cyberapocalyps, wel een storm voor ciso’s | Verder lezen | |
AP: grote toename van privacyklachten | Verder lezen | |
Belastingdienst neemt zelf beheer en onderhoud btw-systeem op zich | Verder lezen | |
Signalen oppikken en analyseren zonder privacyrisicos | Verder lezen | |
Wie is eigenaar van cyberweerbaarheid? | Verder lezen | |
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen |