Skip to main content

NRC: inbraak op netwerk chipfabrikant NXP via accounts van medewerkers

Een groep vanuit China opererende cyberspionnen had meer dan twee jaar ongemerkt toegang tot het netwerk van de Nederlandse chipfabrikant NXP, zo laat NRC vandaag weten. De aanvallers wisten door middel van accounts van medewerkers binnen te dringen en hadden het voorzien op chipontwerpen en ander intellectueel eigendom. Systemen van NXP zouden van eind 2017 tot begin 2020 zijn gecompromitteerd.

In eerste instantie wisten de aanvallers toegang tot het bedrijfsnetwerk te krijgen met reguliere accounts van medewerkers. De gebruikte accountgegevens waren afkomstig uit eerdere datalekken bij andere websites en online diensten. Vervolgens wisten de aanvallers door middel van een bruteforce aanval toegang tot het VPN netwerk te krijgen. NXP maakt gebruik van tweefactorauthenticatie, waarbij de extra code via de telefoon wordt verkregen. De aanvallers weten dit te omzeilen door de telefoonnummers te wijzigen.

Zodra er toegang tot een systeem is verkregen bewegen de aanvallers zich lateraal door het netwerk, waarbij ze aangetroffen gevoelige data stelen. Op basis van aangetroffen logbestanden blijkt dat de aanvallers elke paar weken komen kijken of er bij NXP nieuwe data is te vinden en of nog meer gebruikersaccounts en delen van het netwerk kunnen worden gecompromitteerd.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.

Meer recente berichten

De FRIA voor AI-systemen komt eraan: bereid u voor
Verder lezen
BIO2: dit verandert voor de informatiebeveiliging bij de overheid
Verder lezen
Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen
Verder lezen
CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT
Verder lezen
Boete voor privacyschending wordt openbaar
Verder lezen
On­ge­con­tro­leer­de ai-hacks: geen cy­be­ra­po­ca­lyps, wel een storm voor ciso’s
Verder lezen
AP: grote toename van privacyklachten
Verder lezen
Belastingdienst neemt zelf beheer en onderhoud btw-systeem op zich
Verder lezen
Signalen oppikken en analyseren zonder privacyrisicos
Verder lezen
Wie is eigenaar van cy­ber­weer­baar­heid?
Verder lezen