Boete voor creditcardbedrijf ICS na ontbrekende risicoanalyse
De Autoriteit Persoonsgegevens, AP, legt International Card Services B.V., ICS, een boete op van 150.000 euro. ICS gebruikte op grote schaal persoonlijke gegevens van klanten zonder dat het bedrijf eerst een wettelijk verplichte DPIA deed, een analyse waarmee mogelijke privacyrisico s in kaart worden gebracht. ICS overtrad daardoor de privacywet, de Algemene verordening gegevensbescherming, AVG.
Organisaties zijn in veel gevallen verplicht om een risicoanalyse uit te voeren, een data protection impact assessment, DPIA. Daarbij gaan zij van tevoren grondig na welke risico s er kunnen ontstaan als ze privacygevoelige informatie van mensen gaan verzamelen en gebruiken. Zodat zij ook van tevoren al maatregelen kunnen nemen om de privacy van deze mensen te beschermen.
1,5 miljoen klanten
ICS heeft nagelaten om een DPIA uit te voeren voordat het bedrijf in 2019 begon met het digitaal identificeren van klanten in Nederland. ICS had wel een DPIA moeten doen, want bij de identiteitscontroles ging het om heel veel mensen: zo n 1,5 miljoen.
De persoonlijke informatie die bij de identificatie werd gebruikt, was bovendien gevoelig van aard. Behalve om bijvoorbeeld naam, adres, telefoonnummer en e mail van klanten, ging het onder meer om een foto die klanten van zichzelf moesten maken en opsturen via een mobiele telefoon of webcam. ICS gebruikte deze foto s vervolgens om ze te vergelijken met de kopieen van de identiteitsbewijzen van klanten.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |