Encryptie verzwakken is ondemocratisch: geen client side scanning?
Het Europees Hof van de Rechten van de Mens, EHRM, oordeelde onlangs dat wetten en wetsvoorstellen die end to end encryptie van messagingdiensten verzwakken niet proportioneel zijn. Ook zouden deze geen plaats hebben in een democratische samenleving.
In het recente vonnis geeft het EHRM aan dat end to end encryptie een belangrijke rol speelt voor het beschermen van het priveleven en privacy bij online communicatie.
Zodat bijvoorbeeld opsporingszaken digitale berichten kunnen lezen via messagingdiensten, zou de encryptie moeten worden verzwakt. Ook voor niet betrokken gebruikers. Een verzwakte encryptie zorgt er ook voor dat alle gebruikers onnodig aan allerlei risico s worden blootgesteld.
In strijd met democratie
Dit soort wettelijke verplichtingen zijn in de ogen van het EHRM niet proportioneel ten opzichte van het uiteindelijke doel. Vooral omdat zij dus alle gebruikers van messagingdiensten treffen. Dergelijke wetten laten overheidsdiensten alle online communicatie van alle inwoners bijhouden, veiligheidsdiensten krijgen zonder restricties toegang tot deze data en maakt een achterpoortje in end to end encryptie.
Verder lezen bij de bron- Volkswagen krijgt berisping voor schendingen privacy in dieselschandaal - 27 juni 2025
- Cybercrimegroepen zelf gehackt: reden tot juichen? - 27 juni 2025
- AI in HR: 5 compliance-risicos en de tips voor verantwoord gebruik - 26 juni 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Volkswagen krijgt berisping voor schendingen privacy in dieselschandaal | Verder lezen | |
Cybercrimegroepen zelf gehackt: reden tot juichen? | Verder lezen | |
AI in HR: 5 compliance-risicos en de tips voor verantwoord gebruik | Verder lezen | |
Gemeenten en Rijk gaan hetzelfde cloudbeleid volgen | Verder lezen | |
Facebook en Instagram gebruikten spionagetrucje op Android-smartphones | Verder lezen | |
Cyberburgemeesters: weerbaarheid tegen cyberaanval komt onder druk | Verder lezen | |
Bescherm persoonsgegevens agrariers in Woo | Verder lezen | |
Overheden roepen demissionaire minister op tot snelle lancering Nederlandse Digitaliseringsstrategie | Verder lezen | |
Hoe digitale vrijheid er in 2025 uitziet: van betalingen tot platforms | Verder lezen | |
EU-wetgevingsmonitor staat live | Verder lezen |