Delen videobeelden van misdragingen werknemer vormen geen inbreuk op AVG
Het delen van beeldmateriaal na ongeregeldheden hoeft niet altijd een inbreuk op de AVG te betekenen. Dat blijkt uit een uitspraak die de rechtbank in Rotterdam heeft gedaan.
Wat speelt er in deze zaak? Een medewerker van een bedrijf bezoekt samen met een vriend een exclusieve club. Hij heeft die avond stand by dienst, maar gaat met zijn werkbus en in werkkleding op stap. De aanwezigheid van de man wordt met camerabeelden vastgelegd.
Incidenten
Die avond drinken de medewerker en zijn vriend de nodige alcohol en raken zij ook betrokken bij enkele incidenten in de club. Een dag later gaat een vertegenwoordiger van de club naar de werkgever van de man en laat de directeur een foto van de medewerker zien, die bij de incidenten betrokken is geweest. Enige tijd later neemt de directeur van het bedrijf contact op met de club, met de vraag of hij de camerabeelden van die bewuste avond mag bekijken. Dit om erachter te komen hoeveel alcohol de medewerker die avond heeft gedronken.
De club stemt hiermee in en laat een deel van de camerabeelden van de bewuste avond aan het bedrijf zien. Een advocaat van het bedrijf maakt opnames van deze beelden. Enige tijd later wordt de arbeidsovereenkomst tussen de medewerker en het bedrijf met een vaststellingsovereenkomst beeindigd.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |