EC zint op soepelere soevereiniteitsregels cloudmarkt
De Europese Commissie wil het voor cloudbedrijven van buiten de EU minder lastig maken om diensten te leveren aan Europese klanten dan eerst bedacht. In een nieuwe conceptversie van het zogeheten cybersecurity certification scheme, EUCS, worden niet EU cloud aanbieders niet meer verplicht om samen te werken met een Europees bedrijf en hun data in de EU te bewaren en verwerken. Dit meldt nieuwsdienst Reuters.
Een eerdere versie van het concept legde cloud aanbieders van buiten de EU zulke voorwaarden op om in aanmerking te komen voor een speciaal cybersecurity label. Het idee erachter was dat Europese bedrijven en organisaties daarmee zeker weten dat hun cloudleverancier niet valt onder wetten en regels elders in de wereld. Technologische soevereiniteit heeft de prioriteit binnen het landenblok. Bovendien wil de EU Europese cloud aanbieders een eerlijke kans geven om tot wasdom te komen.
Cloud Act
De afhankelijkheid van extra territoriale wetgeving is geen hypothetisch probleem voor EU organisaties. Amerikaanse aanbieders zoals Microsoft, Google en AWS, die ook de Europese cloudmarkt domineren, moeten zich schikken naar de Amerikaanse Cloud Act. Deze wet verplicht hen mee te werken als de Amerikaanse overheid na een gerechtelijke uitspraak toegang wil tot data die hun klanten in Europa hebben opgeslagen.
Verder lezen bij de bron- Huisartsenorganisatie Medrie lekt gegevens van ruim tweeduizend patiënten - 30 januari 2026
- De nieuwe interne dreiging: het beveiligen van de AI agent - 30 januari 2026
- Het nieuwe ransomwarehandboek: ai-gestuurde afpersing en data-first-aanvallen - 29 januari 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Huisartsenorganisatie Medrie lekt gegevens van ruim tweeduizend patiënten | Verder lezen | |
De nieuwe interne dreiging: het beveiligen van de AI agent | Verder lezen | |
Het nieuwe ransomwarehandboek: ai-gestuurde afpersing en data-first-aanvallen | Verder lezen | |
Privacy First hekelt voorstel om UBO-register openbaar te maken | Verder lezen | |
Is de AWS European Sovereign Cloud soeverein genoeg? | Verder lezen | |
Grote Limburgse ziekenhuizen realistisch over dreiging van cybercriminaliteit: Je kan het risico nooit helemaal wegwerken | Verder lezen | |
‘SVB niet afhankelijk van cloud voor primair proces’ | Verder lezen | |
Nederlandse cyberweerbaarheid aan vele kanten onder druk | Verder lezen | |
Toyota aangeklaagd door bestuurder na explosieve stijging verzekeringspremie door gedeelde rijdata | Verder lezen | |
Slachtoffer bankhelpdeskfraude krijgt 84.000 euro schade niet vergoed | Verder lezen |