150 duizend cv s op straat bij datalek UWV
Bij een datalek van uitkeringsinstantie UWV zijn onlangs 150 duizend cv s buitgemaakt, meldt NOS. Er is aangifte gedaan en een melding gemaakt bij de Autoriteit Persoonsgegevens, AP.
Via werk.nl biedt het UWV een online kennis en ontmoetingsplatform waar werkzoekenden en werkgevers elkaar kunnen vinden. Behalve sollicitatietips en vacatures, kunnen werkzoekenden relevante documenten uploaden voor potentiele werkgevers. Deze documenten, zoals cv s, staan vaak vol persoonlijke gegevens. De slachtoffers worden door het UWV op de hoogte gebracht.
In het verleden is al eens eerder een datalek geweest bij het UWV. Als maatregel is de instantie dit toen strenger gaan monitoren met speciale software. Hierdoor is deze datalek gesignaleerd. Intieme gegevens zoals BSN en rekeningnummers zijn deze keer niet gelekt.
Datalekken komen regelmatig voor. Zo werden in 2023 ruim 25.000 datalekken gemeld bij de AP. Waaronder een omvangrijke datalek bij het IT bedrijf Nebu dat aan verschillende bedrijven, zoals de NS, VodafoneZiggo en CZ software levert. Hierbij is van 2,5 miljoen Nederlanders persoonlijke gegevens buitgemaakt.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |