Onderzoekers KU Leuven leggen datalekken populaire datingapps bloot
Hoe veilig zijn je persoonlijke gegevens op datingapps? Onderzoekers aan de KU Leuven brachten verschillende beveiligingsrisico s aan het licht zoals datalekken van gevoelige informatie en exacte locaties.
KU Leuven onderzocht de privacy veiligheid van populaire locatiegebaseerde datingapps, LBD, waaronder Tinder, Grindr en Bumble. Hieruit kwamen verschillende veiligheidsrisico s naar boven zoals het lekken van gevoelige informatie en exacte locaties van gebruikers. Deze gegevens konden ze bovendien eenvoudig achterhalen zonder uitgebreide IT kennis. Mensen met slechte bedoelingen kunnen deze data kunnen gebruiken voor phishing, identiteitsdiefstal, of zelfs stalking. KU Leuven deelde deze bevindingen met de app makers die meteen veiligheidsupdates doorvoerden.
Persoonlijke gegevens
Gebruikers van datingapps delen heel wat persoonlijke gegevens zoals hun naam, leeftijd, exacte locatie, maar ook telefoonnummer of seksuele geaardheid om de perfecte match te vinden. Sommige van die gegevens zijn zelfs verplicht in te geven in de app, bij anderen kan je zelf bepalen of je ze openbaar zet of niet.
De DistriNet onderzoeksgroep aan de KU Leuven onderzocht hoe veilig deze persoonsgegevens in locatiegebaseerde datingapps, LBD, in werkelijkheid zijn. Hiervoor namen ze vijftien populaire LBD s onder de loep, waaronder Tinder, Grindr en Bumble. Op basis van eigen gecreeerde accounts konden ze achterhalen hoe snel en eenvoudig ze aan die persoonlijke gegevens konden.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |