Skip to main content

NIS2 is een fundamentele stap voor het verbeteren van cyberbeveiliging

SANS Institute heeft het NIS2 Survey Report 2024 uitgebracht dat oplossingen biedt in de mate waarin organisaties in Europa vooraf zijn op de aanstaande implementatie van de Network and Information Security Directive, NIS2. Het rapport belicht de belangrijkste uitdagingen in de gevolg en uitvoerbare voor bedrijven die de nieuwe cyberbeveiligingsverordening moeten naleven.

We zullen niet eens moeten wachten tot het NIS2 onderdeel gaat importeren van de Nederlandse wetgeving, maar toch biedt het onderzoek slimme inzichten en advies voor organisaties die er zeker van willen zijn dat zij voldoen aan de vervangende regelgeving. Volgens het onderzoek zijn organisaties in en buiten Europa zich terdege bewust van de toenemende cyberdreigingen waarmee ze worden geconfronteerd. Bijna de helft van de respondenten, 47 procent, bevat het huidige dreigingsniveau als hoog en 37 procent als ernstig of kritiek. Desondanks hebben veel moeite bedrijven om voor de deadline volledig te voldoen aan de vereisten van NIS2.

Budgetbeperkingen obstakel, 37 procent

Uit het onderzoek blijkt dat 60 procent van de organisaties NIS2 ziet als een positieve en geplande stap om de cyberbeveiliging te verbeteren, maar dat een aanzienlijk deel, 45 procent, worstelt met beperkte middelen en 37 procent noemt budgetbeperkingen als een belangrijk obstakel , zegt Dean Parsons, auteur van het rapport en ICS-OT cybersecurityexpert bij SANS Institute. Deze cijfers zijn de urgentie voor bedrijven om prioriteit te geven aan zowel personeelstraining als aan de fundamentele budgetten om van deze regelgeving te beschermen.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.

Meer recente berichten

Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen
Verder lezen
Evaluatie datalek gemeente Epe
Verder lezen
Waarom informatiebeveiliging nooit af is
Verder lezen
De Cloud Act en digitale soe­ve­rei­ni­teit ontrafelt
Verder lezen
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop
Verder lezen
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3
Verder lezen
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug
Verder lezen
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast
Verder lezen
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is
Verder lezen
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek
Verder lezen