NIS2 is een fundamentele stap voor het verbeteren van cyberbeveiliging
SANS Institute heeft het NIS2 Survey Report 2024 uitgebracht dat oplossingen biedt in de mate waarin organisaties in Europa vooraf zijn op de aanstaande implementatie van de Network and Information Security Directive, NIS2. Het rapport belicht de belangrijkste uitdagingen in de gevolg en uitvoerbare voor bedrijven die de nieuwe cyberbeveiligingsverordening moeten naleven.
We zullen niet eens moeten wachten tot het NIS2 onderdeel gaat importeren van de Nederlandse wetgeving, maar toch biedt het onderzoek slimme inzichten en advies voor organisaties die er zeker van willen zijn dat zij voldoen aan de vervangende regelgeving. Volgens het onderzoek zijn organisaties in en buiten Europa zich terdege bewust van de toenemende cyberdreigingen waarmee ze worden geconfronteerd. Bijna de helft van de respondenten, 47 procent, bevat het huidige dreigingsniveau als hoog en 37 procent als ernstig of kritiek. Desondanks hebben veel moeite bedrijven om voor de deadline volledig te voldoen aan de vereisten van NIS2.
Budgetbeperkingen obstakel, 37 procent
Uit het onderzoek blijkt dat 60 procent van de organisaties NIS2 ziet als een positieve en geplande stap om de cyberbeveiliging te verbeteren, maar dat een aanzienlijk deel, 45 procent, worstelt met beperkte middelen en 37 procent noemt budgetbeperkingen als een belangrijk obstakel , zegt Dean Parsons, auteur van het rapport en ICS-OT cybersecurityexpert bij SANS Institute. Deze cijfers zijn de urgentie voor bedrijven om prioriteit te geven aan zowel personeelstraining als aan de fundamentele budgetten om van deze regelgeving te beschermen.
Verder lezen bij de bronLees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Minister: politie gaat te lang bewaarde gegevens over burgers vernietigen | Verder lezen | |
De omgang met geheime informatie bij politie en NCTV | Verder lezen | |
Groot datalek bij Fontys: honderden gegevens en mails makkelijk toegankelijk | Verder lezen | |
Zwakke configuratie in Salesforce lokt cyberaanvallen uit | Verder lezen | |
Waarom serieuze investeringen in AP nodig blijven | Verder lezen | |
Nieuwe spionagewet: wat betekent dit voor bedrijven en HR? | Verder lezen | |
Privacy International eist openheid Britse overheid over iCloud-backdoor | Verder lezen | |
Zo ziet het industriële dreigingslandschap eruit | Verder lezen | |
Beleid e-mailarchivering Rijk aangescherpt om privacy-risicos | Verder lezen | |
Nederlandse WhatsApp-gebruikers in 2019 besmet met Pegasus-spyware | Verder lezen |