Hackers versnellen hun aanvallen door inzet AI
Organisaties hebben te veel tijd nodig om kwetsbaarheden in hun digitale beveiliging te identificeren en te verhelpen: gemiddeld drie maanden. Dat is volgens cyberbeveiligingsbedrijf Hadrian veel te lang omdat de Time To Exploit, TTE, de tijd die hackers nodig hebben om misbruik te maken van een ontdekte kwetsbaarheid, sterk daalt in 2025, mede door de inzet van AI.
Uit een onderzoek van Hadrian blijkt dat organisaties gemiddeld 92 dagen nodig hebben om een digitale kwetsbaarheid te herkennen en te verhelpen. Een jaar lang analyseerde Hadrian hoeveel tijd meer dan 200 organisaties van verschillende omvang in uiteenlopende sectoren, nodig hadden om op een cyberaanval te reageren. Daaruit bleek dat 50 procent van de organisaties gemiddeld 53 dagen nodig had, 30 procent 190 dagen en 10 procent 208 dagen.
Uit een analyse van de TTE door Google blijkt dat het aantal dagen dat hackers nodig hebben om een kwetsbaarheid te exploiteren sterk is gedaald. In de periode 2018-2019 was dat nog 63 dagen, twee jaar later was dat 44 dagen en in 2024 was dat 5 dagen.
Verder lezen bij de bron- Medische informatie uit Google AI-samenvattingen: wat zijn de risico’s en hoe gaan we ermee om? - 14 januari 2026
- Security in Embedded en (I)IoT-systemen: Van klassieke beveiliging tot het post-kwantumtijdperk - 14 januari 2026
- Onderzoek: datavolwassenheid en -infrastructuur zijn cruciaal voor AI-succes - 13 januari 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Medische informatie uit Google AI-samenvattingen: wat zijn de risico’s en hoe gaan we ermee om? | Verder lezen | |
Security in Embedded en (I)IoT-systemen: Van klassieke beveiliging tot het post-kwantumtijdperk | Verder lezen | |
Onderzoek: datavolwassenheid en -infrastructuur zijn cruciaal voor AI-succes | Verder lezen | |
Data beschermen we met firewalls, maar wie beschermt de beheerder? | Verder lezen | |
AI bij de overheid: uitvinden wat al is uitgevonden | Verder lezen | |
Nieuw onderzoek: gemeenten cruciaal voor digitale veiligheid | Verder lezen | |
Tientallen datalekken door AI-gebruik werknemers: vooral door experimenteren met gratis tools | Verder lezen | |
VNG mist samenhang in regelingen nieuwe cyberwetten | Verder lezen | |
Wat DigiD ons leert over datasoevereiniteit | Verder lezen | |
AP gaat databeveiliging in de zorg controleren | Verder lezen |