NIS2 geeft cyberbeveiliging bedrijven een boost
Sinds de invoering van de NIS2 wetgeving in oktober vorig jaar hebben al 1.224 organisaties uit kritieke sectoren zich geregistreerd bij het Centrum voor Cybersecurity Belgie, CCB. Dat is maar best, want in die periode steeg volgens de nationale autoriteit het aantal meldingen van cyberincidenten met 50 procent.
Cybercriminaliteit zal de komende jaren explosief toenemen, zo klinkt de voorspelling al even, en dus probeerde Europa daar alvast op voorbereid te zijn. De nieuwe richtlijn voor Network en Information Security, NIS2, is bedoeld om de cyberbeveiliging en weerbaarheid van essentiele en belangrijke diensten in welomschreven sectoren in de EU te verbeteren.
Belgie was de eerste Europese lidstaat die de nieuwe NIS2 richtlijn volledig heeft ingevoerd. Daardoor hebben Belgische organisaties waar NIS2 betrekking op heeft, nog maar tot 18 maart 2025 om zich verplicht te registeren op de website atwork.safeonweb.be en om veiligheidsmaatregelen te nemen. Ongeveer 1.224 organisaties uit kritieke sectoren zoals energie, transport, gezondheidszorg, digitale infrastructuur, overheid, en vervaardiging, deden dit al. Meer dan de helft van de organisaties die onder het toepassingsgebied van de wet vallen, moet zich dus nog registeren.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |