NCSC en DTC lanceren basisprincipes voor digitale weerbaarheid van bedrijven
Het Nationaal Cyber Security Centrum, NCSC, en het Digital Trust Center, DTC, introduceren een vernieuwde, gezamenlijke set basisprincipes om de digitale weerbaarheid van Nederlandse bedrijven en organisaties te versterken. Met de komst van deze uniforme en breed afgestemde set basisprincipes is er nu één leidraad die toepasbaar is voor alle bedrijven en organisaties in Nederland.
Voor Nederlandse bedrijven en organisaties is digitale veiligheid een voorwaarde om de kansen van de digitale economie te benutten. De realiteit is dat zij dagelijks te maken hebben met cyberdreigingen. Bedrijven en organisaties moeten zich weren tegen deze dreigingen en voldoende investeren in beveiliging. De vernieuwde set van 5 basisprincipes helpt om de basis op orde te brengen en zo de digitale weerbaarheid te vergroten. Deze basisprincipes zijn als volgt:
1. Breng risico’s in kaart
Door je afhankelijkheden en belangen in kaart te brengen, weet je welke dreigingen relevant zijn, wat je te beschermen belangen zijn, welke risico’s zich voordoen en hoe je deze adresseert.
2. Bevorder veilig gedrag
Medewerkers kunnen onbedoeld of bedoeld grote schade toebrengen aan een organisatie. Bevorder veilig gedrag door in te zetten op een veilige cultuur, leren van fouten, degelijke processen en bewustwording.
3. Bescherm systemen, apparaten en applicaties
Systemen, applicaties en apparaten houden je organisatie draaiende, maar kwetsbaarheden kunnen voor grote verstoringen zorgen. Bescherm ze door veilige instellingen te kiezen en dreigingen tijdig te detecteren.
Verder lezen bij de bron- Datalekken aan de lopende band: wat eist de AVG van uw organisatie? - 14 mei 2026
- Het fundament ligt er al dertig jaar - 14 mei 2026
- Neemt je smart-tv stiekem screenshots? - 13 mei 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Datalekken aan de lopende band: wat eist de AVG van uw organisatie? | Verder lezen | |
Het fundament ligt er al dertig jaar | Verder lezen | |
Neemt je smart-tv stiekem screenshots? | Verder lezen | |
Als deze onzichtbare systemen uitvallen, staat je auto sneller stil dan je denkt | Verder lezen | |
Veel mensen kennen hun rechten niet bij automatische besluiten | Verder lezen | |
Waarom Europa zwaarder inzet op AI-security | Verder lezen | |
Kamer wil opheldering over ChipSoft-hack: geen incident, maar symptoom van te grote afhankelijkheid | Verder lezen | |
DigiD-aansluitingen voldoen aan regel, nu de staatssecretaris nog | Verder lezen | |
AP gaat ict-leveranciers preventief controleren | Verder lezen | |
Tweede Kamer stemt in met wetsvoorstellen Cyberbeveiligingswet en Wet weerbaarheid kritieke entiteiten | Verder lezen |