Zero Trust: cybersecurity begint bij wantrouwen
In een wereld waarin hybride werken de norm is, cloudoplossingen de ruggengraat van IT vormen en cyberaanvallen aan de orde van de dag zijn, is het voor het bedrijfsleven, groot en klein, tijd om traditionele beveiligingsstrategieën achter zich te laten. Klassieke netwerksecurity – met firewalls als digitale slotgrachten – is simpelweg niet meer genoeg. De oplossing is een fundamenteel andere kijk op beveiliging: Zero Trust.
De adoptie van het Zero Trust-model onder Nederlandse bedrijven neemt gestaag toe, maar bevindt zich nog in verschillende stadia van implementatie. Volgens diverse onderzoeken is het aantal organisaties wereldwijd dat Zero Trust toepast gestegen richting de 60 procent. In Nederland beschikt minder dan de helft van de bedrijven over infrastructuur die Zero Trust of VPN ondersteunt voor een veilige hybride werkomgeving.
Traditionele IT-beveiliging gaat uit van een duidelijk binnen en buiten: het bedrijfsnetwerk als veilige haven, beschermd door een firewall. Zodra je ‘binnen’ bent, wordt je vertrouwd. Deze aanpak – vaak beschreven als het kasteelmodel – werkte in een tijd waarin data zich fysiek op kantoor bevond en iedereen vanaf een vaste werkplek werkte. Maar dat is voorbij. Werknemers loggen nu in vanaf keukentafels, hotelkamers en treinen. Applicaties draaien in de cloud, op servers van derde partijen, verspreid over continenten. En dan zijn er nog leveranciers, klanten, en freelancers die toegang nodig hebben. Het traditionele model kan de snelle groei van digitale assets en endpoints niet meer bijhouden. Volgens recente cijfers bestaat meer dan 95 procent van het internetverkeer van bedrijven uit verkeer naar en van clouddiensten – veel daarvan zonder IT-beheer.
Zero Trust: wantrouwen als uitgangspunt
Het aanvalsoppervlak van organisaties is hierdoor exponentieel gegroeid. Interne datalekken, onveilige toegang op afstand, shadow IT, SaaS-wildgroei, laterale aanvallen binnen netwerken en security-complexiteit door toolchaos kunnen catastrofale gevolgen hebben.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |