Skip to main content

Adviescollege ICT: vertrek Buitenlandse Zaken bij SSC-ICT is te riskant

Het besluit van het ministerie van Buitenlandse Zaken (BZ) om per direct de ICT-dienstverlening van Shared Service Center ICT (SSC-ICT) te verlaten, is te risicovol en moet worden heroverwogen. Dit stelt het Adviescollege ICT (AcICT) in een nieuw rapport dat vandaag is gepubliceerd. Het College adviseert de transitie onmiddellijk stop te zetten en zich te richten op het dringend verbeteren van de huidige ICT-beveiliging en -besturing.

Sinds 2015 neemt BZ, dat wereldwijd opereert en kampt met verhoogde dreiging van statelijke actoren, ICT-diensten af van SSC-ICT. Eind 2023 besloot BZ echter om te vertrekken.

Beveiliging en besturing in gevaar

Volgens AcICT brengt het doorzetten van de scheiding (een proces van circa vijf jaar) de urgente verbetering van de informatiebeveiliging bij zowel BZ als rijksbreed in gevaar. De ontvlechting eist schaarse capaciteit en aandacht op, wat ten koste gaat van het aanpakken van beveiligingsrisico’s.

Daarnaast waarschuwt het College voor een herhaling van de problematiek. De overgang naar een andere dienstverlener lost geen fundamentele problemen op, omdat de besturing van het ICT-domein bij BZ onvoldoende toegerust is. Zonder verbetering van deze besturing zal de problematiek zich opnieuw voordoen bij een nieuwe leverancier.

Advies: eerst verbeteren, dan evalueren

Het Adviescollege is helder: geef topprioriteit aan het verbeteren van de huidige situatie. Het advies luidt:

  1. Vertrekbesluit niet doorzetten.
  2. Urgente beveiligingsrisico’s bij SSC-ICT en BZ direct aanpakken.
  3. De besturing bij BZ fundamenteel verbeteren.
  4. BZK moet een rijksbrede aanpak realiseren ter beveiliging tegen statelijke actoren.
Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De rol van de CISO tijdens calamiteiten
Een cyber- of ransomware-aanval of een groot datalek: het is de nachtmerrie van elke gemeente. Op zo’n moment moet er snel gehandeld en besloten worden. De Chief Information Security Officer (CISO) speelt daarin een cruciale rol. Maar hoe ziet die rol er in de praktijk uit? Is de CISO vooral degene die meekijkt en adviseert, of iemand die ook actief meebeslist in het calamiteitenteam
De interne controlecyclus; zo maak je toetsing werkbaar
Een belangrijk onderdeel binnen de BIO 2.0 is de interne controlecyclus: hoe toets je structureel of je maatregelen ook echt doen wat ze moeten doen? Niet één keer per jaar omdat het moet, maar continu, als onderdeel van je dagelijkse praktijk. In deze blog laat ik zien hoe je die controlecyclus slim en werkbaar inricht.
Zo breng je informatiebeveiligingsbeleid écht tot leven in de organisatie
Bij veel gemeenten voelt informatiebeveiligingsbeleid nog als een verplicht nummer. Zonde! Want een goed informatiebeveiligingsbeleid kan juist richting geven aan de hele organisatie.

Meer recente berichten

Gemeenteraad praat over Rekenkamerrapport Informatieveiligheid, culturele broedplaatsen en meer
Verder lezen
Camera op windmolens in Dronten: wat mag wel en wat mag niet?
Verder lezen
Cybersecurity overheid mist slagkracht en samenhang
Verder lezen
Waarom object storage onmisbaar wordt
Verder lezen
Gegevens van personeel afvalverwerker online gepubliceerd na ransomware-aanval
Verder lezen
NCSC waarschuwt voor aanstaande aanvallen op gaten in veelgebruikte DNS-software
Verder lezen
Iers toezicht op naleving wet online politieke advertenties
Verder lezen
Cyberveiligheid begint bij inzicht
Verder lezen
Het FG-jaarverslag als vlekkentest
Verder lezen
Save the Date: webinar De Cyberbeveiligingswet komt eraan
Verder lezen