Skip to main content

Vier op de tien IT beslissers weten niet wat cloudprovider doet aan databeveiliging

Vier op de tien (39 procent) IT beslissers vertrouwen blindelings op de cloudprovider als het gaat om databeveiliging. Deze IT beslissers hebben geen weet van de aanpak van de provider op het vlak van databeveiliging. Dit blijkt uit onderzoek van datacenter BIT. Voor het onderzoek werden meer dan 1.000 IT beslissers ondervraagd over beheer, opslag en beveiliging van data. Desondanks vormt het element veiligheid voor 45 procent van de IT beslissers een belangrijke factor in de keuze voor een hosting of cloudprovider.

Keuze voor hosting- of cloudprovider
Naast veiligheid vormen ook de elementen prijs-kwaliteitverhouding (31 procent) en privacy (28 procent) belangrijke factoren in de keuze voor een hosting- of cloudprovider. De helft (50 procent) van de IT-beslissers geeft aan dat wanneer de organisatie opnieuw een cloudleverancier moet kiezen, ze nogmaals een keuze maken voor de huidige leverancier. Voor een op de acht (12 procent) IT-beslissers is het onduidelijk op welke gronden ze een keuze voor een cloudleverancier moeten baseren.

Alex Bik, CTO bij BIT: Ons onderzoek laat een kloof zien tussen de wensen van organisaties en de keuzes die zij vervolgens maken. Zo vormt veiligheid het belangrijkste criterium bij de keuze voor een hosting- of cloudprovider, maar weten vier op de tien IT-beslissers niet wat de cloudprovider doet aan databeveiliging.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Waarom privacy voelt als een last
Voor veel mensen voelt privacy als gedoe. Weer een DPIA, nog een formulier, een vinkje hier, een verwerkersovereenkomst daar. In deze blog kijken we waarom privacy in de praktijk vaak als een last voelt. Maar belangrijker nog: wat je kunt doen om het wél werkbaar te maken. Want ja, het is extra werk. Maar het hoeft geen blok aan je been te zijn.
Informatiebeveiliging vraagt om gedragsverandering
Gedrag verandert niet door kennisoverdracht alleen. Het draait om de dagelijkse keuzes die medewerkers maken. Goede informatiebeveiliging vraagt daarom om gedragsverandering, en uiteindelijk om een cultuurverandering binnen de organisatie.
Waarom interne audits voor privacy leiden tot verbeteringen
Privacy staat hoog op de agenda bij gemeenten. In deze blog leggen we uit waarom interne audits zo belangrijk zijn en hoe je ze praktisch kunt inrichten.

Meer recente berichten

Volkswagen krijgt berisping voor schendingen privacy in dieselschandaal
Verder lezen
Cybercrimegroepen zelf gehackt: reden tot juichen?
Verder lezen
AI in HR: 5 compliance-risicos en de tips voor verantwoord gebruik
Verder lezen
Gemeenten en Rijk gaan hetzelfde cloudbeleid volgen
Verder lezen
Facebook en Instagram gebruikten spionagetrucje op Android-smartphones
Verder lezen
Cyberburgemeesters: weerbaarheid tegen cyberaanval komt onder druk
Verder lezen
Bescherm persoonsgegevens agrariers in Woo
Verder lezen
Overheden roepen demissionaire minister op tot snelle lancering Nederlandse Digitaliseringsstrategie
Verder lezen
Hoe digitale vrijheid er in 2025 uitziet: van betalingen tot platforms
Verder lezen
EU-wetgevingsmonitor staat live
Verder lezen