De beste cybersecurity is onzichtbaar
Organisaties moeten hun totale omgeving maximaal beveiligen zonder daarbij het gebruiksgemak te belemmeren. De tijd is voorbij dat bij de ontwikkeling van digitale tools pas in laatste instantie wordt nagedacht over het beveiligingsluik. Security by design is de nieuwe norm. Bij alles wat we ontwikkelen moet security een aandachtspunt zijn, van het eerste bouwblok tot het allerlaatste.
En dat geldt ook na de ontwikkelingsfase: bij het onderhoud of bij latere toevoegingen van nieuwe functionaliteiten moet security top of mind zijn, zegt Peter Debasse, Group Information Risk Officer bij KBC. Hij is van bij de oprichting ook betrokken bij de Cyber Security Coalition, een sector overschrijdende gemeenschap met spelers uit de academische wereld, openbare instanties en de private sector. Het doel? De Belgische cyberveiligheid weerbaarder maken door een sterk ecosysteem voor cyberbeveiliging op nationaal niveau uit te bouwen. Meer dan 120 organisaties zijn actief lid.
De massale verschuiving naar thuiswerk de voorbije twee jaar heeft het belang van cyberbeveiliging extra in de verf gezet. Bedrijven die botsten op hun datacapaciteit zochten hun toevloed tot de cloud. Organisaties met een goed beveiligd VPN-systeem merkten dat hun versleutelde tunnel verzadigd raakte toen de hele organisatie plots thuis werkte.
En medewerkers voelden meer dan ooit de noodzaak om ook met hun eigen smartphone, tablet of laptop hun werkmail te lezen of het samenwerkingsplatform van de onderneming te raadplegen. Dat zijn allemaal uitdagingen met rechtstreekse gevolgen voor de beveiliging van het bedrijfsnetwerk. Er is geen gouden maatregel die ondernemingen beschermt tegen cybercriminelen. Cybersecurity is een samenspel van een reeks maatregelen en aandachtspunten die organisaties voor ogen moeten houden, zegt Debasse.
Verder lezen bij de bron- ‘Jonge juristen gebruiken vaker AI, maar ervaren collega’s zijn kritischer’ - 11 september 2026
- Ondernemers Waadhoeke praten tijdens nazomerborrel over cyberveiligheid - 11 september 2026
- Belastingdienst mag bijzondere gegevens gebruiken voor discriminatiecontrole - 10 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
‘Jonge juristen gebruiken vaker AI, maar ervaren collega’s zijn kritischer’ | Verder lezen | |
Ondernemers Waadhoeke praten tijdens nazomerborrel over cyberveiligheid | Verder lezen | |
Belastingdienst mag bijzondere gegevens gebruiken voor discriminatiecontrole | Verder lezen | |
Duizenden organisaties nog niet klaar voor nieuwe cyberwet, vakbeurs Cybersec Netherlands in teken van digitale weerbaarheid | Verder lezen | |
Datalek CJIB na koppelen verkeersovertredingen en strafzaken aan verkeerde personen | Verder lezen | |
Hoe verbeter je ot-security? | Verder lezen | |
Overheid scherpt privacy-afspraken met Salesforce aan | Verder lezen | |
Waarom cybersecurity-awarenesstraining medewerkers in de steek laat | Verder lezen | |
De FRIA voor AI-systemen komt eraan: bereid u voor | Verder lezen | |
BIO2: dit verandert voor de informatiebeveiliging bij de overheid | Verder lezen |