Verhoog uw digitale weerbaarheid
Uit het nieuwe tweejaarlijkse Dreigingsbeeld van de Informatiebeveiligingsdienst, IBD, van de Vereniging Nederlandse Gemeenten, VNG, blijkt dat de digitale weerbaarheid bij gemeenten achterblijft. Op 15 november aanstaande organiseert Microsoft een webinar over drie belangrijke maatregelen.
Het aantal cyberaanvallen op Nederlandse gemeenten is het afgelopen jaar sterk toegenomen. Van 150 in 2021 naar 300 incidenten nu. De afgelopen twee jaar waren er zeker vijf grote cyberincidenten. Ook zijn er twee keer zo veel risicovolle, zwakke plekken in de software van gemeenten opgespoord. Veel van deze incidenten zijn terug te voeren op het ontbreken van een of meerdere van de basismaatregels. Dit kan en mag met het huidige dreigingsniveau niet meer mogelijk zijn. Daarnaast zien we dat de dreiging steeds groter blijft worden en dat er op bestuurlijk niveau een structurele en gecoordineerde aanpak richting Cybersecurity noodzakelijk is.
Simpele maatregelen maken grote impact.
Wanneer gemeenten te maken krijgen met Cyberaanvallen kan dit impact hebben op de uitvoering van publieke taken en maatschappelijke opgaven, daarom is de weerbaarheid tegen digitale dreiging cruciaal. Het Cybersecuritybeeld Nederland 2022 benadrukt dat er sprake is van scheefgroei tussen dreiging en weerbaarheid. Niet alleen grote bedrijven zijn slachtoffer. We zien steeds vaker dat ook het publieke domein doelwit is. Ook gemeenten zijn niet altijd voldoende uitgerust om het tempo van de professionele aanvallers te kunnen bijbenen.
Verder lezen bij de bron- AI hackt website van de Australische overheid - 14 oktober 2026
- Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie - 13 oktober 2026
- Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ - 13 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
AI hackt website van de Australische overheid | Verder lezen | |
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie | Verder lezen | |
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ | Verder lezen | |
‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ | Verder lezen | |
Bezuiniging op AP verzwakt privacytoezicht | Verder lezen | |
ISO-normen gratis beschikbaar voor overheden | Verder lezen | |
Overwinning na klacht Consumentenbond: enorme boete voor Google | Verder lezen | |
Gemeenten leunen steeds zwaarder op SaaS, softwarekosten lopen op | Verder lezen | |
Helft Nederlandse werknemers gebruikt privé AI-accounts voor werk | Verder lezen | |
Problemen bij ziekenhuizen met Citrix, patiënten kunnen dossier niet inzien | Verder lezen |