Skip to main content

Zeer kritieke fout gevonden in Cisco software, wordt al actief misbruikt

Een nieuw gevonden kwetsbaarheid in Cisco IOS XE laat aanvallers de controle over een getroffen apparaat overnemen. Het NCSC en Cisco beschouwen het probleem als zeer kritiek en adviseren gebruikers risico beperkende maatregelen te nemen.

De kwetsbaarheid in kwestie is CVE-2023-20198 en zit in de web-gebruikersinterface van het Cisco besturingssysteem IOS XE. Via de fout kan een niet-geauthentiseerde aanvaller zelf een account aanmaken op het systeem met het hoogste toegangsniveau, 15. Daarmee kan de aanvaller de volledige controle krijgen over het getroffen systeem. 

Zowel Cisco als het Nederlandse NCSC beschouwen de kwetsbaarheid als zeer kritiek. De fout krijgt dan ook een CVSS-score van 10 op een schaal van 10, en het NCSC beoordeelt het als High-High. Concreet betekent dit dat de kans op schade en de kans op misbruik zeer groot is. Cisco zegt zelfs dat de fout al actief misbruikt wordt.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.

Meer recente berichten

Slimme deurbellen vormen een surveillancestaat
Verder lezen
De basis van cybersecurity ligt in email security
Verder lezen
Gemeente Son en Breugel werkt nog aan AI-beleid
Verder lezen
Gemeenteraad wil duidelijkheid over beveiliging eigen vertrouwelijke gegevens
Verder lezen
Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget
Verder lezen
Wat vraagt ISO 27001 van medewerkers?
Verder lezen
25.000 oude raadsdocumenten Lansingerland blijven offline
Verder lezen
Van Veldhoven onderzoekt extra cyberregels voor omvormers thuisbatterijen en zonnepanelen na weerbaarheidsrapport
Verder lezen
Gemeente haalt webcams uit de lucht na kritiek op privacy
Verder lezen
De praktijk van collectief digitaliseren
Verder lezen